Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 października 2002

Multimedialne przewodniki po Władcy Pierścieni z LEM-u

Sznur, 3 października 2002, 17:18

Firma LEM podpisała umowę dystrybucyjną z firmą Alternative Software, dzięki której stała się wyłącznym dystrybutorem licencjonowanych multimedialnych przewodników po filmach Władca Pierścieni: Dwie Wieże i Władca Pierścieni: Powrót Króla. Biorąc pod uwagę, że już 22 Listopada 2002 na polskim rynku odbędzie się premiera VHS i DVD pierwszej części trylogii Władca Pierścieni: Drużyny Pierścienia, a kilka miesięcy później, 31 stycznia 2003, do polskich kin trafi druga część pt. Dwie Wieże, jest to doskonała pora na wydanie tego typu publikacji. Warto podkreślić, że są to jedyne licencjonowane publikacje multimedialne związane z filmową wersją trylogii Tolkiena.

Airlines 2 - prace ukończone

Sznur, 3 października 2002, 14:53

Zespół Global Star poinformował, iż prace nad Airlines 2, drugą odsłoną popularnego managera linii lotniczych, zostały ukończone i gra wkrótce trafi do sklepów. Będzie to w tym momencie najnowsza gra przeznaczona dla miłośników symulacji portów lotniczych, która powinna wypełnić lukę po takich tytułach sprzed kilku lat jak Airport Inc. czy Airline Tycoon. Grę stworzył zespół InterActive Vision znany już z takich awiacyjnych serii jak Search and Rescue, Medicopter, Pacific Warriors czy Vietnam Med Evac.

Polskie premiery Neverwinter Nights i Morrowind opóźnione

Fajek, 3 października 2002, 14:44

Wszyscy wielbiciele gatunku role-playing oczekują z zapartym tchem na premierę Icewind Dale II (16.10.2002), tymczasem firma CD Projekt podała do wiadomości datę premiery dwóch kolejnych, największych gier RPG tego roku.

Druga faza beta testów Star Wars Galaxies pod koniec października

Solnica, 3 października 2002, 14:34

Po koniec października rozpocznie się drugi etap beta testów Star Wars Galaxies. Do pierwszej fazy zakwalifikowało się jedynie 100 szczęśliwców wybranych z ponad 150 tysięcy chętnych (we wrześniu ilość ta powiększona została do 500 osób), tym razem twórcy gry potrzebować będą pomocy kilku tysięcy graczy.

ShadowFlare - nowy cRPG w odcinkach

Sznur, 3 października 2002, 13:49

Nie tylko w Polsce wpadli na pomysł wydawania gier w odcinkach (Nina: Kroniki Agenta z Lemon Interactive), jednak na zachodzie w ten sposób pojawiają się raczej wyłącznie gry cRPG. W zeszłym roku na rynku ukazał się odcinkowy cRPG Siege of Avalon (który, tak swoją drogą, miał zostać wydany w całości przez Techland w polskiej wersji językowej, ale do tej pory ani słychu, ani widu), a teraz w tego samego sposobu próbuje firma MuraSoft z nowym izometrycznym cRPG pt. ShadowFlare.

Nadchodzi The Thing...

Fajek, 3 października 2002, 09:59

Jeśli miałbym wskazać najlepszy horror jaki przyszło mi oglądać w życiu to wybór bez wątpienia padł by na dwa filmy: Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo i Rzecz (The Thing). I właśnie już niebawem gracze w Polsce będą mieli okazję znaleźć się w bazie polarnej na Antarktydzie i wraz z załogą zmierzyć się z ... Czymś.

Sierra przesuwa terminy wydania swych gier...

Łosiu, 3 października 2002, 09:19

Sierra przekazała dziś graczom dwie niezbyt pocieszające nowiny. Mianowicie potwierdziła nieoficjalne doniesienia serwisu 10-David dotyczące daty wydania gry SWAT: Urban Justice. W chwili obecnej jej termin wydania to „gdzieś w roku 2003”. Sklepy Internetowe podają bardzo różne terminy premier: Electronics Boutique – 14 marzec 2003; Amazon – 15 styczeń 2003; GameStop – 2 czerwiec 2003; GameFixx/CompUSA – 1 marzec 2003. Przesunięto też wydanie nowej edycji Tribes 2 do 27 listopada. Docelowo gra miała znaleźć się w sklepach w tym tygodniu, jednak w ostatniej chwili znaleziono kilka problemów i błędów w nowych dodatkach (ostatnim patchu i modzie Team Rabbit 2), których nie wykryto w czasie beta testów. W trosce o dobrą jakość produktu zdecydowano się przesunąć wydanie gry.

Top 10 gier w US (03/10/02)

Łosiu, 3 października 2002, 08:07

NPDTechworld w swym kolejnym raporcie sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych dotyczącym tygodnia pomiędzy 15 - 22 września, donosi, iż bezsprzecznie należał on do gry akcji Battlefield 1942 (pierwsze miejsce w rankingach sprzedaży). Drugą pozycję zajmuje Warcraft III: Reign Of Chaos, a trzecią The Sims: Vacation. Godne uwagi jest również to, że aż siedem gier z pierwszej dziesiątki pochodzi z firmy Electronic Arts - w tym aż cztery z serii The Sims.