Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest (PC)

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest PC

Gra przygodowa z elementami RPG w uniwersum Świata Mroku, której akcja toczy się w Puszczy Białowieskiej. Za stworzenie Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest odpowiada polskie studio Different Tales, twórcy Wanderlust Travel Stories.

Przygodowe | elementy RPG | 2D | polskie | indie | tekstowe | wilkołaki | Świat Mroku

PC Windows
Okładka Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

grudzień2020

Steam

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest jest tekstową grą przygodową osadzoną w fikcyjnym Świecie Mroku (ang. World of Darkness), a jej akcja skupia się na losach wilkołaków. Została wyprodukowana w założonym w 2018 roku przez Artura Ganszyńca i Jacka Brzezińskiego studiu Different Tales. Twórcy pracowali wcześniej nad takimi grami, jak Wiedźmin i Call of Juarez: The Cartel. Pod szyldem Different Tales zadebiutowali tytułem Wanderlust Travel Stories.

Fabuła

Akcja przedstawiona w Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest skupia się na losach dziewczyny o imieniu Maia. Aby poznać historię swojej rodziny, udaje się ona do Polski – w okolice Puszczy Białowieskiej. Na miejscu bohaterka odkrywa tajemnice skrywane przez ten las.

Mechanika

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest posiada prostą mechanikę rozgrywki. Wszystko opiera się na tekstowych opisach lokacji, sytuacji oraz bohaterów. Następnie gracz podejmuje decyzję, jak się zachować w danym momencie. Każdy z wyborów wpływa na trzy parametry postaci – szał, siłę woli i zdrowie. Zmiana ich wartości przekłada się na opcje dialogowe dostępne w późniejszych momentach zabawy.

Kwestie techniczne

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest posiada stylizowaną oprawę graficzną, na którą składają się ręcznie rysowane portrety postaci i zdjęcia pochodzące z Puszczy Białowieskiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

Wymagania wiekowe Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

18+

Wymagania sprzętowe Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Polska gra Werewolf: The Apocalypse zabierze nas do Puszczy Białowieskiej
Polska gra Werewolf: The Apocalypse zabierze nas do Puszczy Białowieskiej

wiadomość24 lipca 2020

Poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z polskim Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest. Według informacji udostępnionych przez twórców tytuł przeniesie nas do Puszczy Białowieskiej, której sekrety będziemy poznawać w toku przygody. Gra ma trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest zapowiedziane
Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest zapowiedziane

wiadomość14 czerwca 2020

Polskie studio Different Tales zapowiedziało nową grę w Świecie Mroku (ang. World of Darkness). Mowa o Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest, nad którą pracują współtwórcy gier z serii Wiedźmin. Udostępniono pierwszy teaser.