Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest (PC)

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest PC

Gra przygodowa z elementami RPG w uniwersum Świata Mroku, której akcja toczy się w Puszczy Białowieskiej. Za stworzenie Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest odpowiada polskie studio Different Tales, twórcy Wanderlust Travel Stories.

Przygodowe | elementy RPG | 2D | polskie | indie | tekstowe | wilkołaki | Świat Mroku

PC Windows
Okładka Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

13października2020

13października2020

Steam

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest jest tekstową grą przygodową osadzoną w fikcyjnym Świecie Mroku (ang. World of Darkness), a jej akcja skupia się na losach wilkołaków. Została wyprodukowana w założonym w 2018 roku przez Artura Ganszyńca i Jacka Brzezińskiego studiu Different Tales. Twórcy pracowali wcześniej nad takimi grami, jak Wiedźmin i Call of Juarez: The Cartel. Pod szyldem Different Tales zadebiutowali tytułem Wanderlust Travel Stories.

Fabuła

Akcja przedstawiona w Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest skupia się na losach dziewczyny o imieniu Maia. Aby poznać historię swojej rodziny, udaje się ona do Polski – w okolice Puszczy Białowieskiej. Na miejscu bohaterka odkrywa tajemnice skrywane przez ten las.

Mechanika

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest posiada prostą mechanikę rozgrywki. Wszystko opiera się na tekstowych opisach lokacji, sytuacji oraz bohaterów. Następnie gracz podejmuje decyzję, jak się zachować w danym momencie. Każdy z wyborów wpływa na trzy parametry postaci – szał, siłę woli i zdrowie. Zmiana ich wartości przekłada się na opcje dialogowe dostępne w późniejszych momentach zabawy.

Kwestie techniczne

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest posiada stylizowaną oprawę graficzną, na którą składają się ręcznie rysowane portrety postaci i zdjęcia pochodzące z Puszczy Białowieskiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

Wymagania wiekowe Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

18+

Wymagania sprzętowe Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Wilkołak występuje w Puszczy - Recenzja gry Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest
Wilkołak występuje w Puszczy - Recenzja gry Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

Recenzja 13 października 2020, 18:00

Podoba mi się, jak twórcy rozwinęli swoją koncepcję „tekstowych” gier. W końcu – a narzekałem na to w przypadku Wanderlust Travel Storiesrzeczywiście mamy do czynienia z grą – wykonujemy działania, za które możemy zostać nagrodzeni lub nie, mamy statystyki, które pozwalają nam podjąć akcję i mamy wybory, które zmieniają naszą historię. A przy tym Heart of the Forest to naprawdę niezła opowieść – fabuła opiera się na starej tajemnicy, mrocznym pochodzeniu głównej bohaterki i nie mniej mrocznej przeszłości Puszczy Białowieskiej – ludzie z Different Tales nie tylko wpakowali do gry mnóstwo lore z Wilkołaka: Apokalipsy, ale również naszpikowali ją mitologią samej Puszczy Białowieskiej (no dobra, nie udało mi się spotkać żubrów, ale w realu również ich nie widziałem, więc wybaczam). Maja to bohaterka, którą da się lubić, a spotykane przez nią osoby są na tyle wyraziste, że szybko będziemy mieli tych mniej i bardziej ulubionych.