Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2020, 09:46

autor: qjin

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest zapowiedziane

Polskie studio Different Tales zapowiedziało nową grę w Świecie Mroku (ang. World of Darkness). Mowa o Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest, nad którą pracują współtwórcy gier z serii Wiedźmin. Udostępniono pierwszy teaser.

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest zapowiedziane - ilustracja #1
Fani Świata Mroku i wilkołaków dostaną kolejną grę.

Podczas prezentacji Future Games Show zapowiedziano Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest, kolejną grę w uniwersum Świata Mroku (ang. World of Darkness). Niestety, nie ujawniono żadnych szczegółów – te zostaną udostępnione w lipcu. Poznamy wtedy zarys fabuły oraz mechanikę rozgrywki. W oficjalnym ogłoszeniu wydawcy, firmy Walkabout Games, ujawniono, że gra ma być utrzymana w podobnym stylu co Wanderlust Travel Stories, poprzednia produkcja studia Different Tales, a co za tym idzie – możemy mieć do czynienia z tekstową przygodówką. Wraz z zapowiedzią pokazano pierwszy, niewiele mówiący teaser, który możecie obejrzeć poniżej.

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest powstaje w polskim studiu Different Tales, założonym w 2018 roku przez Artura Ganszyńca i Jacka Brzezińskiego. Pracowali oni wcześniej nad takimi grami, jak Call of Juarez: The Cartel czy pierwsze dwie odsłony serii Wiedźmin. Za stronę marketingową odpowiada Piotr Gnyp, były redaktor naczelny serwisu Polygamia. W ubiegłym roku wydali swoją debiutancką produkcję pod egidą Different Tales, Wanderlust Travel Stories, która zebrała pozytywne oceny zarówno w serwisie Metacritic (średnia ocen wersji PC na poziomie 79%), jak i na platformie Steam od graczy.

Data premiery Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest nie została ujawniona, ale prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym albo przyszłym roku. Nie znamy również docelowych platform sprzętowych, ale gra powinna wyjść na PC, Nintendo Switch i urządzenia mobilne. Przypominamy, że w tym roku może zadebiutować też inna produkcja z wilkołakami: Werewolf: The Apocalypse – Earthblood.