Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitch
Okładka Wanderlust Travel Stories (PC)
OkładkaWanderlust Travel Stories (PC)

Wanderlust Travel Stories

Narracyjna gra przygodowa utrzymana w konwencji interaktywnego dziennika podróży. W Wanderlust Travel Stories deweloperzy z polskiego studia Different Tales opowiadają historie podróżników, których losy kształtowane są przez nasze decyzje.

Przygodowe | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne | tekstowe

Wanderlust Travel Stories Premiera

26wrz2019

PC iOS

26lut2020

Switch

Wanderlust: Travel Stories jest tekstową przygodówką, utrzymaną w konwencji interaktywnego dziennika podróży. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio Different Tales, a jej wydaniem zajęła się firma Walkabout.

Fabuła

Na Wanderlust: Travel Stories składają się cztery długie historie oraz pięć krótszych opowieści. Bohaterowie każdej z nich są podróżnikami, którzy odwiedzają rozmaite zakątki świata. Podczas wojaży po świecie podopieczni trafiają do dwudziestu jeden krajów na sześciu kontynentach; mowa między innymi o Bangladeszu, Kongo, Papui Nowej Gwinei czy Wyspach Owczych.

Mechanika

Wanderlust: Travel Stories posiada nieskomplikowaną mechanikę rozgrywki. Zabawa toczy się w wolnym tempie; czytając kolejne fragmenty opowieści, nie tylko śledzimy losy bohaterów, lecz także poznajemy ich aktualne przemyślenia oraz dowiadujemy się o ich przeszłości. Poza tym podczas rozgrywki często podejmujemy decyzje rzutujące na dalsze losy poszczególnych postaci. Warto przy tym zwracać uwagę na poziom zmęczenia protagonistów oraz stan ich portfela, a także pamiętać o tym, że dokonywane przez nas wybory wpływają na ich samopoczucie.

Kwestie techniczne

Wanderlust: Travel Stories posiada oszczędną oprawę graficzną. Opowieści okraszono fotografiami, ilustracjami oraz animacjami prezentującymi miejsca na mapie i okoliczności, w jakich nasi podopieczni znajdują się w danym momencie. Na osobną wzmiankę zasługuje bogata warstwa dźwiękowa, a także fakt, że linia dialogowa gry składa się z ponad trzystu tysięcy słów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Wanderlust Travel Stories cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Wanderlust Travel Stories: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wanderlust Travel Stories Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
iOS
Switch