Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitch
Okładka Wanderlust Travel Stories (PC)

Wanderlust Travel Stories

Narracyjna gra przygodowa utrzymana w konwencji interaktywnego dziennika podróży. W Wanderlust Travel Stories deweloperzy z polskiego studia Different Tales opowiadają historie podróżników, których losy kształtowane są przez nasze decyzje.

Przygodowe | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne | tekstowe

Okładka Wanderlust Travel Stories (PC)

data premiery gry:

26wrz2019

PC iOS

26lut2020

Switch

Wanderlust: Travel Stories jest tekstową przygodówką, utrzymaną w konwencji interaktywnego dziennika podróży. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio Different Tales, a jej wydaniem zajęła się firma Walkabout.

Fabuła

Na Wanderlust: Travel Stories składają się cztery długie historie oraz pięć krótszych opowieści. Bohaterowie każdej z nich są podróżnikami, którzy odwiedzają rozmaite zakątki świata. Podczas wojaży po świecie podopieczni trafiają do dwudziestu jeden krajów na sześciu kontynentach; mowa między innymi o Bangladeszu, Kongo, Papui Nowej Gwinei czy Wyspach Owczych.

Mechanika

Wanderlust: Travel Stories posiada nieskomplikowaną mechanikę rozgrywki. Zabawa toczy się w wolnym tempie; czytając kolejne fragmenty opowieści, nie tylko śledzimy losy bohaterów, lecz także poznajemy ich aktualne przemyślenia oraz dowiadujemy się o ich przeszłości. Poza tym podczas rozgrywki często podejmujemy decyzje rzutujące na dalsze losy poszczególnych postaci. Warto przy tym zwracać uwagę na poziom zmęczenia protagonistów oraz stan ich portfela, a także pamiętać o tym, że dokonywane przez nas wybory wpływają na ich samopoczucie.

Kwestie techniczne

Wanderlust: Travel Stories posiada oszczędną oprawę graficzną. Opowieści okraszono fotografiami, ilustracjami oraz animacjami prezentującymi miejsca na mapie i okoliczności, w jakich nasi podopieczni znajdują się w danym momencie. Na osobną wzmiankę zasługuje bogata warstwa dźwiękowa, a także fakt, że linia dialogowa gry składa się z ponad trzystu tysięcy słów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Wanderlust Travel Stories

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wanderlust Travel Stories

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Recenzja gry Wanderlust Travel Stories – lektura obowiązkowa
Recenzja gry Wanderlust Travel Stories – lektura obowiązkowa

Recenzja 26 września 2019, 12:29

Jestem Henriette, córką sławnego fotografa i podróżnika. Za chwilę ruszę na długą i niebezpieczną wyprawę na Antarktydę, w czasie której przyjdzie mi walczyć o życie moje i moich towarzyszy. Kocham morze i ocean.

PC
iOS
Switch