Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 maja 2019, 18:05

Scenarzysta Johna Wicka pracuje nad ekranizacją Just Cause

Wytwórnia Constantin Film zapowiedziała ekranizację cyklu Just Cause. Produkcja filmu rozpocznie się w przyszłym roku, a za jego skrypt odpowiada Derek Kolstad, scenarzysta serii John Wick.

Rico Rodriguez to kolejny bohater gier wyruszający na podbój kin. - Scenarzysta Johna Wicka pracuje nad ekranizacją Just Cause - wiadomość - 2019-05-22
Rico Rodriguez to kolejny bohater gier wyruszający na podbój kin.

Wraz z niedawnym ogłoszeniem sukcesu filmu John Wick: Chapter 3 – Parabellum fani otrzymali potwierdzenie powstania kolejnej części tego udanego cyklu. Na obraz poczekamy do 2021 roku, ale – jak się okazuje – nie jest to jedyny projekt jednego z głównych twórców. Niemieckia wytwórnia Constantin Film zapowiedziała Just Cause, ekranizację znanej serii gier akcji z otwartym światem (podajemy za serwisem Variety). W prace zaangażowano Dereka Kolstada, scenarzystę cyklu John Wick, a wspomogą go Robert Kulzer i Adrian Askarieh. Producentem wykonawczym będzie Martin Moszkowicz.

Produkcja Just Cause rozpocznie się jeszcze przed premierą czwartego rozdziału Johna Wicka. - Scenarzysta Johna Wicka pracuje nad ekranizacją Just Cause - wiadomość - 2019-05-22
Produkcja Just Cause rozpocznie się jeszcze przed premierą czwartego rozdziału Johna Wicka.

O samym filmie nie wiemy zbyt wiele, ale potwierdzono, że ponownie prześledzimy losy znanego z gier Rico Rodrigueza. Powrócą także najemnicy z gangu Czarnej Ręki (w oryg. Black Hand), którym – jak zwykle – bohater będzie starał się przeszkodzić w osiągnięciu niecnych celów. Na razie nie zdradzono nic więcej i raczej nie zmieni się to w najbliższym czasie. Co prawda wytwórnia zapewniła, że jest to dla niej priorytetowy projekt, ale zdjęcia rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. Długo więc będziemy musieli czekać nim przekonamy się, czy filmowy Just Cause okaże się sukcesem komercyjnym (a może i artystycznym), czy też podzieli los niezliczonych ekranizacji gier.