Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2019, 09:57

autor: Adrian Werner

Powstanie John Wick 4. Trzecia część sporym sukcesem

Powstanie John Wick: Chapter 4, czyli kolejna odsłona przebojowego cyklu filmów akcji. Produkcja ma trafić na ekrany kin za dwa lata.

Nie minął nawet tydzień od premiery filmu John Wick: Chapter 3 – Parabellum, a już zapowiedziano kolejną część serii. Wytwórnia Lionsgate poinformowała, że w planach jest John Wick: Chapter 4, którego premiera nastąpi w maju 2021 roku.

Decyzja nie jest specjalnym zaskoczeniem, gdyż seria z odcinka na odcinek robi się coraz popularniejsza. John Wick: Chapter 3 – Parabellum zaliczył najlepszy debiut w historii marki. Do końca ubiegłego tygodnia film zarobił 92,2 mln dolarów, kończąc wielotygodniową dominację Avengers: Endgame w box office. Trzecia część serii została również ciepło przyjęta przez krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes 88% recenzji jest pozytywnych. Tytuł bardzo spodobał się również naszemu redaktorowi.

Trzecia część zadebiutowała 17 maja tego roku. - Powstanie John Wick 4. Trzecia cześć sporym sukcesem - wiadomość - 2019-05-21
Trzecia część zadebiutowała 17 maja tego roku.

Przypomnijmy, że cykl zapoczątkował wypuszczony w 2014 roku John Wick. Film okazał się umiarkowanym sukcesem, gromadząc w kinach kwotę 88 mln dolarów. Wydana trzy lata później druga część, czyli John Wick 2, poradziła sobie znacznie lepiej, zarabiając 171 mln dolarów. Nie ma wątpliwości, że trzecia odsłona serii przyniesie producentom jeszcze większy zarobek.

Warto wspomnieć, że rozwój marki nie ogranicza się do produkcji sequela. W planach jest również kinowy spin-off Ballerina oraz serial telewizyjny Continental, opowiadający o fikcyjnym hotelu, specjalizującym się w goszczeniu zabójców.

Marka coraz mocniej zaznacza swoją obecność również na rynku gier. FPS PayDay 2 otrzymał dwa darmowe DLC John Wick Character Pack oraz John Wick Weapon Pack, a w 2017 r. ukazała się strzelanka VR John Wick Chronicles. Z kolei w tym roku mamy otrzymać turową strategię John Wick Hex, a skórka głównego bohatera trafi wkrótce do Fortnite.

  1. Oficjalna strona filmu
  2. John Wick 3 – recenzja filmu. Baba Yaga znowu wymiata!