Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2019, 13:20

autor: AlexB

John Wick pojawi się gościnnie w Fortnite

Wygląda na to, że wkrótce John Wick zaliczy gościnne występy w Fortnite. Firma Epic Games wrzuciła do swojej produkcji mały teaser, a gracze odnaleźli w jej plikach skórki nawiązujące do popularnej filmowej serii.

Już jutro w polskich kinach zadebiutuje John Wick 3, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu brutalnych i dynamicznych filmów akcji z Keanu Reevesem w roli głównej. Tytułowy płatny morderca jest obecnie bardzo nośnym tematem, co stara się wykorzystać firma Epic Games. Wiele wskazuje na to, że bohater pojawi się gościnnie w grze Fortnite.

John Wick jest gotowy na konfrontacje w Fortnite. - John Wick pojawi się gościnnie w Fortnite - wiadomość - 2019-05-16
John Wick jest gotowy na konfrontacje w Fortnite.

Najbardziej oczywistą rzeczą sugerującą rychły występ Johna Wicka w Fortnite jest wiadomość pozostawiona przez samo Epic Games na Twitterze. Składa się ona z czterech emotikon – mężczyzny z brodą, psa, ołówka i torby z pieniędzmi, czyli elementów dość jasno kojarzących się z filmowym bohaterem. Ponadto w samej grze pojawiła się wiadomość, która brzmi „Tick Tock, Mr. Wick” (jedno z haseł promujących „trójkę”) i jest opatrzona tytułem Coming Soon. Jeśli jednak to Wam nie wystarczy, to z pomocą przychodzą niezawodni gracze. Dokopali się oni w plikach tytułu do grafik i skórek z nadchodzącego wydarzenia. Mowa tu o garniturze i twarzy płatnego mordercy; stroju inspirowanym kostiumem noszonym przez bohaterkę odgrywaną przez Halle Berry w trzeciej części sagi oraz złotych tokenach wzorowanych na tych z filmów. Wyciekła nawet lista wyzwań, za ukończenie których będzie można dostać doświadczenie bądź inne specjalne nagrody. Całość można znaleźć poniżej.

John Wick pojawi się gościnnie w Fortnite - ilustracja #2
John Wick pojawi się gościnnie w Fortnite - ilustracja #3
Źródło: ResetEra
Źródło: ResetEra

Co ciekawe, John Wick już kiedyś pojawił się w Fortnite, choć nieoficjalnie. W lutym ubiegłego roku w grze zadebiutowała skórka o nazwie Reaper, która przypomina filmowego bohatera.

Reaper będzie miał konkurencję. - John Wick pojawi się gościnnie w Fortnite - wiadomość - 2019-05-16
Reaper będzie miał konkurencję.

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, gdy firma Epic Games przygotowuje specjalne wydarzenie w Fortnite przy okazji dużej premiery filmowej. Znana jest jej współpraca z Marvelem, której owocem jest chociażby niedawny okresowy tryb Koniec gry, który nawiązuje do ostatniej odsłony superbohaterskiego cyklu Avengers. Kolaboracja ta nie ograniczyła się jednak wyłącznie do tego eventu. Fortnite było bowiem obecne w samym dziele braci Russo. W produkcję Epic Games grają w jednej ze scen Korg i Miek.

Co się jeszcze tyczy Johna Wicka - przypominamy, że niedawno zapowiedziano grę John Wick Hex, czyli strategię turową od studia Bithell Games. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie tutaj.