Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2019, 09:13

John Wick Hex - adaptacja filmowej serii będzie turową strategią

Autorzy Thomas Was Alone, studio Bithell Games, pracują nad grą John Wick Hex, czyli taktyczną strategią, w której pokierujemy znanym ze srebrnego ekranu płatnym zabójcą.

Na razie twórcy nie zdradzili daty premiery. - John Wick Hex - adaptacja filmowej serii będzie turową strategią - wiadomość - 2019-05-09
Na razie twórcy nie zdradzili daty premiery.
JOHN WICK HEX W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Bithell Games
  2. Wydawca: Good Shepherd Entertainment
  3. Gatunek: strategia turowa
  4. Platformy: PC, konsole

Znane z Thomas Was Alone, Subsurface Circular oraz Volume studio Bithell Games zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim gra John Wick Hex, czyli turowa strategia bazująca na licencji popularnej serii filmów akcji.

Twórcy nie są jeszcze gotowi zdradzić daty premiery. Na razie potwierdzono jedynie wersję pecetową, która dostępna będzie - przynajmniej początkowo - wyłącznie w Epic Games Store. Gra zmierza również na konsole, ale nie ujawniono jeszcze na które. Nie zdradzono też, czy te wydania ukażą się równocześnie z pecetowym.

Autorzy chcą odtworzyć w turowej formie skomplikowane strzelaniny znane z filmowych odsłon marki. Gracz otrzyma do dyspozycji bogaty wybór akcji i ataków, zarówno bronią palną, jak i wręcz, aby za ich pomocą planować choreografię starć.

John Wick Hex zaoferuje rozbudowaną warstwę fabularną. Głosu postaciom Winstona i Charona udzielą aktorzy Ian McShane oraz Lance Reddick, którzy wcielali się w nich na srebrnym ekranie. Reszta obsady zostanie ujawniona w późniejszym terminie, więc nie wiemy, czy w grze wystąpi również Keanu Reeves.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona filmowego pierwowzoru, czyli John Wick 3, trafi na ekrany polskich kin 17 maja tego roku. Marka wcześniej była już adaptowana przez twórców gier. Kooperacyjna strzelanka PayDay 2 otrzymała dwa darmowe DLC John Wick Character Pack oraz John Wick Weapon Pack, a dwa lata temu ukazał się opracowany z myślą o urządzeniach rzeczywistości wirtualnej FPS John Wick Chronicles.

  1. Oficjalna strona Bithell Games
  2. Oficjalna strona Good Shepherd Entertainment