Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitch
Okładka Subsurface Circular (iOS)
OkładkaSubsurface Circular (iOS)

Subsurface Circular

Gra przygodowa, w której gracz wciela się w detektywa badającego sprawę tajemniczych zaginięć robotów reprezentujących klasę pracującą. By rozwikłać tę zagadkę, protagonista podróżuje metrem (tytułowe Subsurface Circular) i wypytuje pozostałych pasażerów.

Przygodowe | noir | science fiction | detektywistyczne | roboty | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Subsurface Circular Premiera

17sie2017

PC

22paź2017

iOS

1mar2018

Switch

Gry podobne do Subsurface Circular

Her Story

The Uncertain: Last Quiet Day

Overboard!

Subsurface Circular to oryginalna gra przygodowa, za której opracowaniem stoi niezależne studio Bithell Games, dowodzone przez Mike’a Bithella – autora ciepło przyjętych Thomas Was Alone oraz Volume. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, iOS i Switch.

Fabuła

Subsurface Circular przenosi graczy do intrygującego świata zamieszkiwanego przez roboty. Kiedy w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć maszyny reprezentujące klasę robotniczą, sprawą postanawia się zająć jeden z detektywów. By rozwikłać zagadkę stojącą za tymi wydarzeniami, podróżuje metrem (tytułowym Subsurface Circular) i wypytuje o rozmaite szczegóły pozostałych pasażerów.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na platformie PC, iOS i Switch Subsurface Circular ma minimalistyczny charakter. Jej trzon stanowią rozmowy z postaciami neutralnymi, zrealizowane w formie przywodzącej na myśl produkcje spod znaku visual novel. W trakcie zabawy nie sprawujemy bezpośredniej kontroli nad bohaterem – prowadzimy jedynie dialogi ze zróżnicowanymi robotami i dobieramy kwestie wypowiadane przez protagonistę, starając się realizować postawione przed nami zadania. Od czasu do czasu możemy także skorzystać z tak zwanych Focus Points, czyli słów kluczowych, które odblokowujemy w toku rozmowy i łączymy ze sobą, by skierować rozmowę na nowe tory. W każdej chwili widzimy też wskaźnik przebytej trasy, pokazujący, ile czasu zostało, nim nasz rozmówca zakończy podróż.

Warto odnotować, że wejście w posiadanie określonej informacji nie zawsze jest łatwe – podczas gdy jedne roboty chętnie udzielają odpowiedzi na postawione im pytania, inne zachowują się wobec nas podejrzliwie. Jako ciekawostkę należy dodać, że na odblokowanie czeka tutaj tak zwany BithellBot pozwalający na wysłuchanie w trakcie rozgrywki komentarzy deweloperów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Subsurface Circular prezentuje wysoki poziom wykonania – podobać się mogą przede wszystkim dopracowane z dbałością o detale modele robotów i realistyczne oświetlenie. To ostatnie, wraz z soundtrackiem autorstwa Dana le Saca, skutecznie buduje unikalną atmosferę.

Ostatnia modyfikacja 10 listopada 2017

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Subsurface Circular: 12+

Subsurface Circular Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
iOS
Switch