Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2019, 10:25

Pillars of Eternity 2 z finalnym patchem 5.0 - tryb turowy wyszedł z bety

Po przeszło trzech miesiącach tryb turowy w Pillars of Eternity II: Deadfire opuścił fazę beta. Stało się to dzięki najnowszemu patchowi, oznaczonemu numerem 5.0, który dodatkowo wprowadza do gry między innymi nowe dialogi, interfejs statku oraz tzw. ostateczne wyzwanie.

Wczoraj minął równo rok od pecetowej premiery Pillars of Eternity II: Deadfire, czyli kontynuacji popularnego klasycznego RPG-a od studia Obsidian. Taka okazja nie mogła pozostać bez odpowiedniej oprawy. Dlatego też gracze otrzymali w ramach prezentu nową aktualizację do gry, oznaczoną numerem 5.0. Przede wszystkim wyprowadza ona z bety tryb turowy, który pojawił się w tytule pod koniec stycznia bieżącego roku. Przez ten czas otrzymał on mnóstwo poprawek i usprawnień, które po części zostały zasugerowane przez samych graczy, mogących w końcu cieszyć się jego pełną wersją.

To jednak dopiero początek atrakcji przygotowanych przez studio Obsidian w ramach patcha 5.0. Po pierwsze, nowego interfejsu doczekał się statek. Dzięki niemu walki morskie mają być bardziej „eleganckie”. Po drugie, pojawiły się nowe linie dialogowe, powstałe w wyniku odzewu graczy na temat interakcji z Woedicą i Eothasem. Zostały one nagrane z oryginalnymi aktorami i dodają więcej głębi w tym fragmencie produkcji. Po trzecie, wprowadzono zmiany w ścieżce anarchisty. Po jej wybraniu niektóre istotne przedmioty zostały przeniesione z Neketaki do innych miejsc w archipelagu Deadfire, co ma zwiększyć trudność i czas konieczny na przejście drogi indywidualisty.

Rok z Pillars of Eternity II minął jak z bicza strzelił. - Pillars of Eternity 2 z finalnym patchem 5.0 -  tryb turowy wyszedł z bety - wiadomość - 2019-05-09
Rok z Pillars of Eternity II minął jak z bicza strzelił.

W końcu po czwarte, twórcy pokusili się o dodanie tzw. ostatecznego wyzwania. Jest ono przeznaczone wyłącznie dla prawdziwych wyjadaczy. Jeśli się na nie zdecydujemy, aktywowane zostaną wszystkie boskie wyzwania oraz tryby Solo i Trial of Iron, a poziom trudności ustawi się na Path of the Damned (Ścieżka potępionych). Imiona pierwszych dwunastu osób, którym uda się przejść Pillars of Eternity II: Deadfire w tych ekstremalnych warunkach, wraz z opisami ich postaci, zostaną wywieszone w holu studia Obsidian. Istnieje jednak kilka wymogów. Po pierwsze, nie mogą oni korzystać z żadnych ułatwień – trainerów, modyfikacji czy kodów. Po drugie, muszą nagrać całą swoją próbę i przesłać ją do twórców wraz z zapisanym stanem gry z ukończonego wyzwania na mailowy adres [email protected]. Więcej informacji na ten temat, wraz z pełnym opisem nowej zawartości aktualizacji 5.0, znajdziecie tutaj.

Deweloperzy nie zapomnieli również o naprawie szeregu błędów i wprowadzeniu pewnych zmian w balansie. Jeśli jesteście ciekawi, co konkretnie doszlifowano, zajrzyjcie na tę stronę.

Według słów twórców, najnowszy patch jest ostatnim, jaki otrzymało Pillars of Eternity II: Deadfire. Ma on stanowić podziękowanie dla wszystkich graczy, którzy wspierali studio Obsidian przez ostatnie dwa lata, odkąd wystartowała zbiórka na kontynuację popularnego RPG-a z 2015 roku.

Na koniec coś dla miłośników papierowych gier RPG. Pojawiła się aktualizacja podręcznika Pillars of Eternity Pen and Paper. Można go pobrać całkowicie za darmo wchodząc na tę stronę. Niestety, jest on dostępny jedynie w języku angielskim.

  1. Oficjalna strona gry Pillars of Eternity II: Deadfire
  2. Recenzja gry Pillars of Eternity 2 – RPG na miarę Baldur's Gate 2
  3. Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry