Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 maja 2019, 16:08

Krytycy są zgodni: John Wick 3 to doskonałe kino akcji

W sieci pojawiły się recenzje Johna Wicka 3, trzeciej części uwielbianej przez widzów serii filmów akcji. Najnowsza odsłona cyklu nie zawiodła i może pochwalić się lepszymi ocenami, niż poprzedniczki.

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, Obcy 3, Spider-Man 3, X-Men: Ostatni bastion… Kino rozrywkowe widziało już masę przykładów uwielbianych serii, których trzecie części okazywały się spektakularnymi porażkami. Miło więc ogłosić, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż owej klątwy uniknął John Wick. Najnowsza odsłona tej przepełnionej akcją serii trafi na ekrany światowych kin 15 maja (w Polsce zadebiutuje dwa dni później), w sieci jednak już można znaleźć opinie krytyków. Wygląda na to, że trzecia część w niczym nie ustępuje poprzedniczkom i tak jak one zbiera dobre oceny – na razie średnia not w serwisie Metacritic to 74/100.

Trzeci John Wick rzuca przeciw tytułowemu bohaterowi całą społeczność elitarnych zabójców, toteż nic dziwnego, że jest tu jeszcze więcej akcji i brutalności niż w poprzednich częściach. / źródło GQ.com. - Krytycy są zgodni: John Wick 3 to doskonałe kino akcji - wiadomość - 2019-05-11
Trzeci John Wick rzuca przeciw tytułowemu bohaterowi całą społeczność elitarnych zabójców, toteż nic dziwnego, że jest tu jeszcze więcej akcji i brutalności niż w poprzednich częściach. / źródło GQ.com.
John Wick 3:

  1. Premiera: 17 maja (Polska);
  2. Gatunek: akcja, thriller;
  3. Reżyser: Chad Stahelski;
  4. Obsada: Keanu Reeves, Halle Berry, Laurence Fishburne, Ian McShane.

Jak wynika z recenzji, John Wick 3 swój sukces zawdzięcza głównie trzymaniu się sprawdzonej formuły. Nie jest to kontynuacja rewolucyjna – niektórzy recenzenci zauważają nawet, że zaczynają czuć zmęczenie serią – ale wszystko to, co działało w poprzednich częściach, działa także tutaj. Na pochwały zasługuje więc główna kreacja aktorska Keanu Reevesa, budowany z pieczołowitością podziemny świat elitarnych zabójców na zlecenie oraz przede wszystkim fenomenalnie nakręcone sceny akcji z dopiętymi na ostatni guzik walkami. W Johnie Wicku 3 jest podobno jeszcze brutalniej i jeszcze efektowniej, toteż specjaliści od choreografii i montażu mieli ogromne pole do popisu. Stronę techniczną chwali w swojej recenzji m.in. Andrew Barker z portalu Variety:

Należy zaznaczyć, jak dobrze zrobiony jest ten film. Od czasów swojego debiutu z pierwszym Johnem Wickiem, techniczne ambicje i umiejętności Stahelskiego rosły z każdą następną częścią i poza Azją nie sposób znaleźć wielu reżyserów wkładających tyle samo pieczołowitości i uwagi do detali w scenach walk. Ale trudno też nie życzyć sobie, by zaczął pokazywać swoje talenty w momentach o prawdziwym emocjonalnym ciężarze, celujących w coś więcej niż reakcję: „Wow, to było fajne”.

Andrew Barker, recenzja w serwisie Variety.

Z kolei David Ehrlich zaznacza, że w obecnym kinie rozrywkowym trudno dziś o lepszą serię:

Z wyjątkiem Mission: Impossible, to zdecydowanie najlepsza marka, jaką posiada dzisiaj Hollywood, i dobrze byłoby ją kontynuować z nieco odświeżoną formułą. Fakt, że Keanu Reeves zbliża się do sześćdziesiątki, nie będzie mieć znaczenia dla jego fanów. Ten facet wydaje się wcale nie starzeć.

David Ehrlich, recenzja w serwisie IndieWire.

W obsadzie Johna Wicka 3, prócz Keanu Reevesa, zobaczymy też inne gwiazdy – m.in. Halle Berry i Laurence’a Fisburne’a. / źródło: Entertainment Pakistan. - Krytycy są zgodni: John Wick 3 to doskonałe kino akcji - wiadomość - 2019-05-11
W obsadzie Johna Wicka 3, prócz Keanu Reevesa, zobaczymy też inne gwiazdy – m.in. Halle Berry i Laurence’a Fisburne’a. / źródło: Entertainment Pakistan.

Biorąc pod uwagę wyłącznie oceny krytyków, John Wick 3 jest najlepszą z dotychczasowych części serii – według serwisu Rotten Tomatoes spodobał się on aż 98% recenzentów. Dla porównania, w przypadku pierwszej części pozytywnych not było 87%, zaś przy drugiej – 89%. Widzowie mogą więc już zacierać ręce na piątkową premierę, bo wszystko wskazuje na to, że reżyser Chad Stahelski po raz kolejny sprezentował nam współczesną klasykę kina akcji.