Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2008, 14:25

autor: Virion

Nowe przygody smoczka Spyro już pod koniec tego roku

Sierra Entertainment zapowiedziała dzisiaj, że w produkcji jest trzecia odsłona przygód sympatycznego smoczka Spyro pod tytułem The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon. Developerem pracującym nad zręcznościówką jest studio Etranges Libellules

Sierra Entertainment zapowiedziała dzisiaj, że w produkcji jest trzecia odsłona przygód sympatycznego smoczka Spyro pod tytułem The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon. Developerem pracującym nad zręcznościówką jest studio Etranges Libellules.

W ostatniej części trylogii ze Spyro w roli głównej przyjdzie nam stawić czoła Władcy Ciemności, który planuje zapanować na światem i wypełnić go złem. Oczywiście nasz smoczy bohater musi stanąć mu na drodze i zahamować marsz mrocznych zastępów. W tym celu będzie musiał obudzić w swoim wnętrzu siłę purpurowego smoka. W ciężkiej misji będzie mu pomagał jego dotychczasowy wróg Cynder, który tym razem w obliczu większego zła stanie w jednym szeregu ze Spyro. Fabuła i akcja w grze szybko nam się jednak nie znudzi. Przynajmniej tak twierdzą ludzie związani z nowym tytułem. - Na graczy czeka mnóstwo zwrotów akcji. Zarówno fani serii jak i nowi gracze otrzymają w niej (przyp. red. w The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon) wiele dobrej zabawy, intensywną rozgrywkę i takie wyzwania, którym podołać może tylko Spyro – podkreśla wiceprezes marketingu Sierry, Al Simone.

 

Nowe przygody smoczka Spyro już pod koniec tego roku - ilustracja #1

Co się tyczy samego gameplaya, trzeba tu wspomnieć o dwóch istotnych nowościach. Po pierwsze Spyro będzie mógł latać, zawsze kiedy będzie tego chciał sterujący nim gracz. Po drugie gra ma posiadać tryb kooperacji, który opcjonalnie stwarza możliwość ukończenia jej zarówno Spyro jak i Cynderem.

Dodatkowym atutem The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon jest plejada gwiazd, które użyczą głównym postaciom swoich głosów. W angielskiej wersji językowej Spyro ponownie przemówi głosem Elijaha Wooda (zagrał m.in. Frodo we Władcy Pierścieni czy Matta Bucknera w Hooligans), natomiast mentor głównego bohatera, Ignitius - Garego Oldmana (ostatnio kojarzonego z rolą Siriusa w filmach o Harrym Potterze, a wcześniej grającego m.in. w takich produkcjach jak Drakula czy Piąty Element). Z innych aktorów głosów postaciom ze świata sympatycznego smoka użyczą: Christina Ricci, Blair Underwood, Mark Hamill i Wayne Brady.

 

Nowe przygody smoczka Spyro już pod koniec tego roku - ilustracja #2

The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon trafi na sklepowe półki pod koniec bieżącego roku. Do tej pory potwierdzono jej wydanie na następujące platformy: PS2, PS3, Wii, NDS i Xboxa 360. Produkcją gry na konsole Nintendo DS zajmie się studio Tantalus Interactive. Oprócz tego Vivendi Mobile zamierza sprzedawać trzecią część przygód Spyro również na telefony komórkowe w Ameryce Północnej i Europie.

gry