Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2WiiNDSGBA
Okładka The Legend of Spyro: The Eternal Night (PS2)

The Legend of Spyro: The Eternal Night

The Legend of Spyro: The Eternal Night to druga część trylogii gier platformowych - The Legend of Spyro, której bohaterem jest sympatyczny, fioletowy smok. Tym razem musi on powstrzymać Króla Małp oraz wskrzeszonego z zaświatów Mrocznego Mistrza.

Zręcznościowe

Okładka The Legend of Spyro: The Eternal Night (PS2)

producent: Krome Studios

wydawca: Sierra

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

2paź2007

PS2 Wii NDS GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Spyro: The Eternal Night jest niezbyt skomplikowaną platformówką, w której wcielamy się naturalnie w postać tytułowego smoczka. Jest to zarazem kolejna odsłona zapoczątkowanej w 1998 roku serii produktów. The Eternal Night jest drugim tytułem z zaplanowanej przez koncern Vivendi Games trylogii. Mamy tu więc do czynienia z oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku gry The Legend of Spyro: A New Beginning. Opisywany sequel nie wprowadza do rozgrywki zbyt dużej ilości rewolucyjnych rozwiązań, oferując jednak wystarczająco dużo zmian żeby można było go określić mianem pełnoprawnego sequela. The Eternal Night powstał z myślą o posiadaczach czterech różnych konsol – PS2, Wii, DS oraz GBA. Wersje przeznaczone na PlayStation 2 oraz Wii przygotowane zostały przez Krome Studios. Firma ta opracowała też między innymi takie gry jak Ty the Tasmanian Tiger, czy Jimmy Neutron: Jet Fusion.

Tytułowy smoczek, podobnie jak w pierwszej części serii, musi nie tylko ponownie uratować świat, ale i odkryć drzemiącą w nim ogromną moc. Tym razem główny bohater musi powstrzymać Króla Małp oraz Mrocznego Mistrza, którego wspomnianej postaci udało się wskrzesić. Spyro musi także poznać źródło nękających go wizji. Kolejna odsłona serii ma przede wszystkim do zaoferowania kilka zupełnie nowych ruchów, z których sterowany smoczek może teraz korzystać. Jedno z najpoważniejszych usprawnień dotyczy dodania Dragon Time, czyli swego rodzaju smoczego trybu spowolnienia czasu. Uaktywnienie go powoduje, iż Spyro w prostszy sposób może uniknąć wymierzanych w jego stronę ataków. Spowolnienie czasu jest także niezbędne do rozwiązania niektórych zagadek, szczególnie takich, które wymagają szybkiego docierania do kolejnych mechanizmów.

Główny bohater na swojej drodze napotyka oczywiście wiele zabawnych potworków. Do ich eliminacji możemy wykorzystać zupełnie nowe ataki, czerpiące moc z czterech różnych żywiołów. Przeciwników możemy więc zarówno zamrażać, jak i na przykład częstować ogniem. Najmocniejsze ataki w bardzo szybkim tempie wyczerpują jednak widoczny na ekranie pasek magii. Spyro może także korzystać z nowych combosów. Tytułowy bohater co kilka poziomów spotyka oczywiście zdecydowanie silniejszych bossów, których można pokonać jedynie w ściśle określony sposób. W wersjach na PS2 i Wii akcję obserwujemy w szczegółowo wykonanym trójwymiarowym środowisku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do The Legend of Spyro: The Eternal Night

Klasyfikacja PEGI The Legend of Spyro: The Eternal Night

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Legend of Spyro: The Eternal Night

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Activision wskrzesza markę Spyro

wiadomość11 lutego 2011

Wszystko wskazuje na to, że największy wydawca na świecie – Activision Blizzard – oprócz wstrzymywania posiadanych przez siebie marek jest też w stanie niektóre z nich wskrzesić. Okazuje się, że amerykański gigant postanowił wznowić zapomnianą już nieco serię Spyro i połączyć w niej właściwości gier wideo z zabawkami, tworząc tym samym produkt o nazwie Skylanders: Spyro's Adventure.

Nowe przygody smoczka Spyro już pod koniec tego roku
Nowe przygody smoczka Spyro już pod koniec tego roku

wiadomość29 kwietnia 2008

Sierra Entertainment zapowiedziała dzisiaj, że w produkcji jest trzecia odsłona przygód sympatycznego smoczka Spyro pod tytułem The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon. Developerem pracującym nad zręcznościówką jest studio Etranges Libellules

Przygody smoczka Spyro trafią do kin

wiadomość27 października 2007

Firma The Animation Picture pozyskała prawa do wyprodukowania trójwymiarowego filmu animowanego, opartego o przygody sympatycznego smoczka imieniem Spyro.

Nowa część przygód Spyro potwierdzona
Nowa część przygód Spyro potwierdzona

wiadomość8 lipca 2007

Sierra Entertainment oraz Vivendi Games potwierdziły, że The Legend of Spyro: The Eternal Night planowany jest na okres przedświąteczny i ukaże się na PlayStation 2, Wii, DS-a i GBA. Znowu więc będziemy musieli pomóc małemu smokowi w ratowaniu świata.

PS2
Wii
NDS
GBA