Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Crash Bandicoot: Fusion (GBA)

Crash Bandicoot Purple: Ripto's Rampage GBA

Crash Bandicoot: Fusion

Panowie i panie z Vicarious Visions wpadli na pomysł połączenia dwóch światów znanych z pozycji, w których głównymi bohaterami są Crash i Spyro.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Crash Bandicoot: Fusion (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

3czerwca2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash i jego przyjaciele przepuszczają trzeci atak na pozycję lidera wśród platformówek wydanych na konsolkę GameBoy Advance. Tym razem w kierunku sympatycznego kurokrada pomocną dłoń wyciąga inny kultowy bohater tego gatunku gier – Spyro, słodziutki smoczek znany z serii trójwymiarowych platformówek wydanych na konsole PSOne, PS2, Xbox, GCN oraz z gier ukazanych w rzucie izometrycznym wydanych na GBA.

Panowie i panie z Vicarious Visions wpadli na pomysł połączenia dwóch światów znanych z pozycji, w których głównymi bohaterami są Crash i Spyro. I tak: zadaniem Crasha jest powstrzymanie dotychczasowego wroga Spyro – straszliwego Ripto, a misja malutkiego smoczka polega na przeszkadzaniu zwariowanemu Cortexowi, który jak dotąd miał tylko jednego groźnego wroga – Crasha. Nasz stary lisopodobny przyjaciel odwiedzi świat, który od zawsze był domem młodego smoczka. Czy zdoła zniweczyć plany potwornego Ripto? Zależy to tylko od nas.

Crash Bandicoot: Fusion to klasyczna, dwuwymiarowa platformówka jakich wiele na GBA. Zwiedzając przygotowane przez twórców poziomy zbieramy różnego rodzaju śmieciuszki, poczynając na jabłuszkach, a kończąc na kryształach otwierających nam drogę do nowych światów i wielu mini-gier, które będziemy mogli przetestować samemu lub z trzema przyjaciółmi w trybie multiplayer.

W grze poruszamy się po wielu znacznie różniących się od siebie światach (pustynie, okolice zamku, lasy itp.), akcja ukazana jest z kilku kamer (z boku, z góry), a wygląd i animacja postaci stoją na najwyższym poziomie, dzięki zastosowaniu sprytnej sztuczki – zostały wcześniej wyrenderowane, co przekłada się na znacznie lepszą jakość ich wykonania. Crash Bandicoot: Fusion razem z pozycją Spyro: Fusion tworzą całość i jeśli chcemy poznać wszystkie wątki jakie przygotowali dla nas autorzy musimy się zaopatrzyć w oba tytuły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Gry podobne do Crash Bandicoot Purple: Ripto's Rampage

Klasyfikacja PEGI Crash Bandicoot Purple: Ripto's Rampage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Crash Bandicoot Purple: Ripto's Rampage

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Crash Bandicoot powraca w nowej grze
Crash Bandicoot powraca w nowej grze

wiadomość28 kwietnia 2008

W trakcie trwania imprezy Sierra Spring Break 08 zapowiedziana została nowa część serii Crash Bandicoot o podtytule Mind over Mutant. Powrócą w niej znane z poprzednich odsłon postacie, z tytułowym awanturnikiem na czele.

Crash Bandicoot przeciwko białaczce
Crash Bandicoot przeciwko białaczce

wiadomość7 sierpnia 2007

Organizacja Leukemia & Lymhoma Society oraz Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, ogłosiły, że popularny bohater świata gier Crash Bandicoot stanie się twarzą kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie dzieci sposobów pomocy chorym na białaczkę.

Crash Bandicoot powróci w grze na konsole Nintendo
Crash Bandicoot powróci w grze na konsole Nintendo

wiadomość19 kwietnia 2007

Wygląda na to, że jeden z ulubionych bohaterów ery PSX powróci w tworzonej na Wii, NDS oraz GBA grze Crash of the Titans. Według informacji podanych przez serwis Go Nintendo, nowa produkcja z Crashem Bandicootem w roli głównej powinna trafić na półki sklepowe w październiku tego roku.