Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Rayman: Hoodlum's Revenge (GBA)
OkładkaRayman: Hoodlum's Revenge (GBA)

Rayman: Hoodlum's Revenge GBA

Bezpośrednia kontynuacja popularnej platformówki, Rayman 3, wydana ekskluzywnie tylko na konsolę Game Boy Advance. Tym razem nasz sympatyczny bohater będzie musiał ponownie stawić czoła niedawnemu wrogowi Andre. Stawką jest los jego przyjaciela Globoxa, oraz całego świata!

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman: Hoodlum's Revenge Premiera GBA

15marca2005

producent: Backbone Entertainment wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rayman: Hoodlum’s Revenge to bezpośrednia kontynuacja trzeciej części popularnej platformówki, wykreowanej przez Michela Ancela. Gra powstała ekskluzywnie tylko na konsolę Game Boy Advance, zaś jej przygotowanie Ubisoft powierzył firmie Backbone Entertainment, znanej wcześniej głównie z prac nad serią Spyro.

Akcja gry toczy się tuż po wydarzeniach, znanych z Rayman 3: Hoodlum Havoc. Nasz bohater dowiaduje się, że za zniknięciem swojego przyjaciela Globoxa stoi Andre – główny złoczyńca z poprzedniej części gry. Porwał on Globoxa i zawładnął nim, aby w jego brzuchu przedostać się do Serca Świata i przejąć nad nim panowanie. Niezwykłą moc przywódcy Mroklumów daje sok ze śliwek – dlatego misję ratowania świata Rayman postanawia zacząć od zniszczenia maszyny do jego produkcji. To czy naszemu bohaterowi po raz kolejny uda się pokonać Andre i uratować swojego przyjaciela, zależy oczywiście od graczy.

Podczas większości leveli sterować będziemy Raymanem, zaś w pozostałych pokierujemy jego przyjacielem Globoxem – głównym sprawcą całego zamieszania. W niektórych poziomach istnieje również możliwość przełączania się między obydwoma bohaterami. Celem gry jest dotarcie do końca każdego z etapów, zdobywając maksymalną możliwą liczbę punktów. Przyznawane są one m.in. za zbieranie klejnotów i lumów, oraz pokonywanie przeciwników. W grze zawarto także pięć ukrytych poziomów, które mogą być odblokowane po osiągnięciu określonego wyniku.

Rayman: Hoodlum’s Revenge po raz pierwszy w historii serii wykonany jest w izometrycznym rzucie 2.5D. Pozostałe elementy oprawy utrzymane zostały w charakterystycznym dla całej serii, bajecznie kolorowym stylu. Uważni gracze z pewnością wyłapią kilka istotnych różnic, w porównaniu z Raymanem 3. Wprowadzono je zarówno w designie niektórych znanych z poprzedniej części lokacji, jak i w mechanice gry (kolorowe puszki z power-upami).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rayman: Hoodlum's Revenge: Odpowiednia dla każdego wieku.