Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPGCNPCXBOXNDSPS2
Okładka Pac-Man World 3 (PSP)

Pac-Man World 3

Kolejna gra z sympatycznym Pac-Manem w roli głównej, wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności tej postaci na rynku elektroniczno-rozrywkowym.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Okładka Pac-Man World 3 (PSP)

data premiery gry:

15lis2005

PC PS2 XBOX GCN

6gru2005

PSP NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna gra z sympatycznym Pac-Manem w roli głównej, wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności tej postaci na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Podobnie jak pozostałe tytuły z serii Pac-Man World, „trójka” jest rozbudowaną grą platformowo-zręcznościową z elementami przygodowymi.

Tym razem, postawione przez graczami zadanie polega na powstrzymaniu złowrogiego geniusza o imieniu Erwin, któremu udało się stworzyć urządzenie otwierające przejście do świata największych przeciwników Pac-Mana - duchów. Przy pomocy tych ostatnich Erwin stara się opanować cały Pac-land. W bliżej nieznanych okolicznościach, nasz żółty bohater trafia z Pac-wioski do uniwersum duchów i za wszelką cenę musi znaleźć sposób na pokonanie złego naukowca.

Pac-Man potrafi wykonywać praktycznie wszystkie, standardowe ruchy znane z innych platformówek (biega, skacze, chwyta się krawędzi, wspina, przemieszcza się na linach, boksuje przeciwników, etc.). W czasie pokonywania kolejnych poziomów gracz może również zbierać rozmaite power-upy, które tymczasowo nadają prowadzonej postaci dodatkowe moce (spowalnianie czasu, strzelanie energetyczną wiązką, itd.) czy też znacznie zwiększają siłę jej ciosów. Co ciekawe, osoby siedzące przed telewizorami dostały także możliwość poprowadzenia podczas rozgrywki dwóch duchów: Pinky'ego oraz Clyde'a (duchy z oryginalnej gry Pac-Man), które okazują się być nieocenionymi kompanami tytułowego bohatera. Ponadto, w niektórych momentach prowadzony Pac-Man zostaje teleportowany do labiryntów wzorowanych na wcześniejszych, klasycznych produkcjach z napisem Pac-Man w tytule (zamknięte plansze 2D czy 3D).

Zmagania rozgrywają się w pełni trójwymiarowym, ciekawym i ładnie wymodelowanym środowisku. Wszystkie modele postaci czy obiektów wykonano z dużą dbałością o szczegóły, animacja trzyma zaś stały, równy poziom. W tle zmagań słychać nastrojowe, klimatyczne kompozycje. W formie podziękowania (jako bonus do odblokowania), programiści umieścili w Pac-Man World 3 oryginalną grę z żółtym stworkiem w roli głównej z 1980 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 196 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pac-Man World 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pac-Man World 3

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Pac-Man World 3 - recenzja gry
Pac-Man World 3 - recenzja gry

Recenzja 6 marca 2006, 08:38

Scenariusz, choć na pierwszy rzut oka bardzo umowny, w bezpośrednim kontakcie dezorientuje stopniem przemyślenia. Wrażenie robią bardzo dobrze napisane dialogi, wypełnione sympatycznymi gierkami słownymi i dowcipami, które w żadnym wypadku nie drażnią swoją banalnością. Głównemu bohaterowi głosu użyczył Martin Sherman, którego usłyszeć mogliśmy już w Driv3rze, Timesplitters i Perfect Dark Zero. Z powierzonego mu zadania wywiązał się na piątkę, nadając swojej groteskowej postaci charakter cukierkowy, ale nie pozbawiony dozy cynizmu. Podobnie jest z resztą voice-overów, bardzo udanie stymulujących specyficzny klimacik.

PC
PS2
XBOX
GCN
PSP
NDS