Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2017, 11:13

autor: Movis

Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji

Ciąg dalszy wczorajszego zamieszania wokół remasterów starej trylogii The Bard's Tale. Prezeska odpowiedzialnego za nie studia Olde Skuul twierdzi, że projekty zostaną ukończone, niezależnie od tego, co na ten temat myśli zespół inXile Entertainment.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o obiecanych przez firmę inXile Entertainment kickstarterowym sponsorom gry The Bard's Tale IV remasterach oryginalnej trylogii The Bard's Tale. Krótkie przypomnienie: podwykonawcze studio Olde Skuul – zarządzane przez związaną ze starą marką designerkę Rebekę Heineman – zabierało się do prac nad unowocześnieniem tytułów dość ślamazarnie i nie komunikowało się z inXile. Pojawiły się nawet sugestie, że studio Briana Fargo zalega z wypłatą pieniędzy (mimo, że mniejsze studio miało otrzymać zapłatę dopiero po ukończeniu prac).

Sami twórcy Bard's Tale IV zaczęli więc powątpiewać w to, że kontrakt zostanie dotrzymany. Jak się dzisiaj okazało, takie oświadczenie inXile jest dla Rebeki Heineman zaskoczeniem. Wedle informacji uzyskanych przez serwis pcgamer.com autorka nie zamierza się poddawać, a odnowione tytuły zostaną oddane w ręce graczy niezależnie od tego, czy jej zespół otrzyma wsparcie od inXile czy też nie. Heineman wskazuje, że powód opóźnienia produkcji remasterów był do bólu prosty – brak pieniędzy. Mniejsze studio miało więc poprosić zleceniodawcę o zapłatę za dotychczasową pracę, on odmówił, powołując się na warunki umowy, więc Olde Skuul musiało zająć się innymi projektami, za które mogło otrzymać dalsze fundusze nieco szybciej.

Tym razem nie prezentujemy obrazków z samej gry, a okładkę The Bard's Tale III: The Thief of Fate. Ciekawa, nieprawdaż? - Remastery The Bard's Tale I-III wciąż w produkcji  - wiadomość - 2017-02-15
Tym razem nie prezentujemy obrazków z samej gry, a okładkę The Bard's Tale III: The Thief of Fate. Ciekawa, nieprawdaż?

Autorka wydaje się dość pewna, że prace nad The Bard's Tale I-III Classic Trilogy Remastered tak bowiem brzmi pełna nazwa tytułu – zostaną ukończone, ponieważ cała seria jest „jej dzieckiem” (programowała i tworzyła mapy m.in. w BT3) i sama chętnie zagra w odnowione tytuły. Dodatkowo zastrzega, że wyda grę choćby sama, oczywiście zapewniając klucze dla graczy, którzy wsparli The Bard's Tale IV w serwisie Kickstarter.

PC Gamer zapytał też o stanowisko firmę inXile Entertainment. Zespół przypomina – pierwotny plan zakładał, że Olde Skuul dostarczy produkt we wrześniu 2015 roku i wtedy otrzyma należną zapłatę. I choć studio zaznacza, że chciałoby ujrzeć gotową wersję gry na rynku, wydaje się, że zostawia rozwiązanie całej sprawy swojemu niedoszłemu podwykonawcy. Przypomnijmy, że ostatni beta build owego remastera został opublikowany 14 marca 2016 roku i pozostawiał wiele do życzenia.