Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor (PC)
OkładkaEye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor (PC)

Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor PC

Finałowa odsłona kultowej trylogii Eye of the Beholder, tym razem stworzona bez udziału firmy Westwood Studios, co też znacznie odbiło się na jej jakości.

RPG | klasyczne RPG

Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor Premiera PC

20września1992

producent: Strategic Simulations Inc. wydawca: Strategic Simulations Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor

The Elder Scrolls III: Morrowind

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer

Wizardry 8

Finałowa odsłona kultowej trylogii Eye of the Beholder, tym razem stworzona bez udziału firmy Westwood Studios, co też znacznie odbiło się na jej jakości. Akcja gry toczy się wokół starożytnego miasta elfów Myth Drannor, do którego po raz kolejny wysyła nas arcymag Khelben z Waterdeep.

Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, możemy stworzyć naszą drużynę od podstaw, lub też przenieść już doświadczonych bohaterów, o ile udało nam się pozbyć Drana Draggore w Eye of the Beholder II. Tym razem warto skorzystać z tej pierwszej możliwości, chociaż sama rozgrywka może okazać się przez to trudniejsza. Gra posiada bowiem irytujący błąd, który objawia się blokadą zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia w przypadku użycia starych postaci. Tradycyjnie już, do wyboru jest sześć ras i tyleż samo profesji, ponadto wszyscy opisani są dużą ilością współczynników, które na ogół mają marginalne znaczenie podczas rozgrywki. Niewiele zmieniło się też w przypadku walki. Nadal toczymy ją w czasie rzeczywistym i po raz kolejny do wyeliminowania czekają niekończące się hordy potworów, gotowe wycisnąć z nas siódme poty, chociaż już nie tak twarde jak w poprzedniej części gry.

Szata graficzna nie uległa poprawie, wręcz przeciwnie, można zauważyć w tym względzie pewien regres. Niezbyt przekonująca jest także główna historyjka, wykonana bez polotu i wykazująca braki w najbardziej istotnych kwestiach.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor: 12+

Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286 16MHz
  • 2 MB RAM
  • VGA