Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor (PC)

Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor PC

Finałowa odsłona kultowej trylogii Eye of the Beholder, tym razem stworzona bez udziału firmy Westwood Studios, co też znacznie odbiło się na jej jakości.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września1992

Finałowa odsłona kultowej trylogii Eye of the Beholder, tym razem stworzona bez udziału firmy Westwood Studios, co też znacznie odbiło się na jej jakości. Akcja gry toczy się wokół starożytnego miasta elfów Myth Drannor, do którego po raz kolejny wysyła nas arcymag Khelben z Waterdeep.

Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, możemy stworzyć naszą drużynę od podstaw, lub też przenieść już doświadczonych bohaterów, o ile udało nam się pozbyć Drana Draggore w Eye of the Beholder II. Tym razem warto skorzystać z tej pierwszej możliwości, chociaż sama rozgrywka może okazać się przez to trudniejsza. Gra posiada bowiem irytujący błąd, który objawia się blokadą zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia w przypadku użycia starych postaci. Tradycyjnie już, do wyboru jest sześć ras i tyleż samo profesji, ponadto wszyscy opisani są dużą ilością współczynników, które na ogół mają marginalne znaczenie podczas rozgrywki. Niewiele zmieniło się też w przypadku walki. Nadal toczymy ją w czasie rzeczywistym i po raz kolejny do wyeliminowania czekają niekończące się hordy potworów, gotowe wycisnąć z nas siódme poty, chociaż już nie tak twarde jak w poprzedniej części gry.

Szata graficzna nie uległa poprawie, wręcz przeciwnie, można zauważyć w tym względzie pewien regres. Niezbyt przekonująca jest także główna historyjka, wykonana bez polotu i wykazująca braki w najbardziej istotnych kwestiach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Gry podobne do Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor

Wymagania wiekowe Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor

12+

Wymagania sprzętowe Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 286 16MHz
  • 2 MB RAM
  • VGA
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.