Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic VIII: Day of the Destroyer (PC)
OkładkaMight and Magic VIII: Day of the Destroyer (PC)

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer PC

Kolejna odsłona cieszącej się ogromnym uznaniem serii gier cRPG. Akcja Might and Magic VIII: Day of the Destroyer przenosi nas do zupełnie nowej krainy Jadame, gdzie pojawia się legendarny, tytułowy Niszczyciel Escaton, od wieków wędrujący przez różne światy.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer Premiera PC

1marca2000

pudełko PL

3lutego2001

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Might and Magic VIII: Day of the Destroyer

The Elder Scrolls III: Morrowind

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Wizardry 8

Ósma część Might and Magic - legendarnej serii cRPG, przenosi nas do pełnej przygód i niebezpieczeństw, zupełnie nowej krainy Jadame. Podobnie jak w poprzednich częściach sagi wykreowanej przez New World Computing, znów przyjdzie nam przemierzać rozległe lądy i mierzyć się z całą zgrają demonicznych stworów, aby osiągnąć cel i wypełnić postawione przed nami zadanie.

Oto bowiem Niszczyciel znów zstąpił na Ziemię. W Jadame widziano legendarnego Escatona, od wieków wędrującego przez różne światy. Otworzyły się cztery bramy: wody, ognia, powietrza i ziemi, a siły w nich drzemiące zaczęły pustoszyć świat. Aby uratować krainę i pokonać rozprzestrzeniające się zło, musimy poprowadzić do walki grupę nieustraszonych wojowników. W naszej wędrówce będziemy potrzebować pomocy nie tylko rycerzy i kleryków, ale także wampirów, trolli, ciemnych elfów i minotaurów, których zaufanie musimy pozyskać. Możemy uratować świat przed zagładą lub patrzeć jak popada w nicość.

Najważniejszą z nowości, wprowadzonych w tej odsłonie gry jest niewątpliwie całkowita zmiana sposobu kreowania drużyny. W Day of the Destroyer tworzymy bezpośrednio tylko jednego z bohaterów, pozostali czterej mogą zaś być w dowolny sposób rekrutowani spośród napotykanych postaci niezależnych i wielokrotnie wymieniani podczas całej wędrówki. Wprowadzono 12 nowych zaklęć, oraz umiejętności, którymi można obdarzyć swoich bohaterów. Zmieniono też nieco system rozwoju postaci, wprowadzając klaso-rasy. Drobnej modyfikacji uległ interfejs gry, oferując większe niż w poprzednich częściach okno główne.

Pozostałe cechy gry, zarówno pod kątem mechaniki jak i oprawy pozostały niezmienione. Might and Magic VIII działa na tym samym silniku co dwie poprzednie odsłony, oferując już nieco przestarzałą grafikę. W warstwie fabularnej ponownie będziemy zmuszeni do dokonywania wyborów, mających wpływ na przebieg i zakończenie gry, jak również na stosunek do nas napotykanych postaci niezależnych. Do naszej dyspozycji oddano podobną ilość zadań pobocznych oraz możliwość ponownego zagrania w karciankę Arcomage.

Ostatnia modyfikacja 23 sierpnia 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 1402 głosów czytelników.

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer cena w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Might and Magic VIII: Day of the Destroyer: 12+

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • 375 MB HDD
  • Windows 95/98/NT