Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic VIII: Day of the Destroyer (PC)

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer PC

Kolejna odsłona cieszącej się ogromnym uznaniem serii gier cRPG. Akcja Might and Magic VIII: Day of the Destroyer przenosi nas do zupełnie nowej krainy Jadame, gdzie pojawia się legendarny, tytułowy Niszczyciel Escaton, od wieków wędrujący przez różne światy.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Might and Magic VIII: Day of the Destroyer (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1marca2000

3lutego2001

pudełko PL

Ósma część Might and Magic - legendarnej serii cRPG, przenosi nas do pełnej przygód i niebezpieczeństw, zupełnie nowej krainy Jadame. Podobnie jak w poprzednich częściach sagi wykreowanej przez New World Computing, znów przyjdzie nam przemierzać rozległe lądy i mierzyć się z całą zgrają demonicznych stworów, aby osiągnąć cel i wypełnić postawione przed nami zadanie.

Oto bowiem Niszczyciel znów zstąpił na Ziemię. W Jadame widziano legendarnego Escatona, od wieków wędrującego przez różne światy. Otworzyły się cztery bramy: wody, ognia, powietrza i ziemi, a siły w nich drzemiące zaczęły pustoszyć świat. Aby uratować krainę i pokonać rozprzestrzeniające się zło, musimy poprowadzić do walki grupę nieustraszonych wojowników. W naszej wędrówce będziemy potrzebować pomocy nie tylko rycerzy i kleryków, ale także wampirów, trolli, ciemnych elfów i minotaurów, których zaufanie musimy pozyskać. Możemy uratować świat przed zagładą lub patrzeć jak popada w nicość.

Najważniejszą z nowości, wprowadzonych w tej odsłonie gry jest niewątpliwie całkowita zmiana sposobu kreowania drużyny. W Day of the Destroyer tworzymy bezpośrednio tylko jednego z bohaterów, pozostali czterej mogą zaś być w dowolny sposób rekrutowani spośród napotykanych postaci niezależnych i wielokrotnie wymieniani podczas całej wędrówki. Wprowadzono 12 nowych zaklęć, oraz umiejętności, którymi można obdarzyć swoich bohaterów. Zmieniono też nieco system rozwoju postaci, wprowadzając klaso-rasy. Drobnej modyfikacji uległ interfejs gry, oferując większe niż w poprzednich częściach okno główne.

Pozostałe cechy gry, zarówno pod kątem mechaniki jak i oprawy pozostały niezmienione. Might and Magic VIII działa na tym samym silniku co dwie poprzednie odsłony, oferując już nieco przestarzałą grafikę. W warstwie fabularnej ponownie będziemy zmuszeni do dokonywania wyborów, mających wpływ na przebieg i zakończenie gry, jak również na stosunek do nas napotykanych postaci niezależnych. Do naszej dyspozycji oddano podobną ilość zadań pobocznych oraz możliwość ponownego zagrania w karciankę Arcomage.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1392 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Might and Magic VIII: Day of the Destroyer

Wymagania wiekowe Might and Magic VIII: Day of the Destroyer

12+

Wymagania sprzętowe Might and Magic VIII: Day of the Destroyer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • 375 MB HDD
  • Windows 95/98/NT
Might & Magic VIII: Day of the Destroyer - recenzja gry
Might & Magic VIII: Day of the Destroyer - recenzja gry

Recenzja 21 grudnia 2000, 08:16

Oprawa audio-wizualna gry stoi na średnim poziomie. Fani gier cRPG przyzwyczaili się już do tego, że producenci nie rozpieszczają ich bogactwem obrazu i dźwięku. I tu także nie jest inaczej. W stosunku do M&M 7 niewiele się zmieniło. Grafika niby trójwymiarowa (pełno sprite’ów), ale sprawia dość przykre wrażenie, gdy uruchomimy grę po sesji Half-Life’a. Potwory wyglądają dość przyzwoicie, grafika towarzysząca rzucanym czarom jest tylko zadowalająca. O muzyce w grze nie ma się co rozpisywać – jest, ale równie dobrze mogłoby jej nie być. Dźwięki też mogłyby być lepsze. Ale przecież nie o to chodzi w grach RPG, nieprawdaż ?