Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4SwitchXONE
Okładka Crash Team Racing Nitro-Fueled (PS4)
OkładkaCrash Team Racing Nitro-Fueled (PS4)

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Remake kultowego CTR: Crash Team Racing, opracowany przez studio Beenox. Na tle oryginału Crash Team Racing Nitro-Fueled wyróżnia się za sprawą gruntownie odświeżonej grafiki, a także dodatkowych tras i możliwości personalizowania gokartów.

Wyścigi | gokarty | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran

Crash Team Racing Nitro-Fueled Premiera

21cze2019

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Crash Team Racing Nitro-Fueled

Team Sonic Racing

Disney Speedstorm

Micro Machines: World Series

Nitro-Fueled to podtytuł remake’u kultowego CTR: Crash Team Racing. Za stworzeniem tej produkcji stoi zespół Beenox, z kolei jej wydaniem zajęła się firma Activision Blizzard.

Fabuła

W Crash Team Racing Nitro-Fueled tytułowy bohater i jego największy rywal – Dr Neo Cortex – podejmują rękawicę rzuconą przez najlepszego kierowcę wyścigowego we wszechświecie, czyli Nitrousa Oxide’a. Ten zagroził bowiem, że jeśli żaden z ziemskich zawodników nie zdoła pokonać go na torze, zamieni planetę w olbrzymi parking, a jej mieszkańców uczyni swoimi podwładnymi.

Mechanika

W trakcie zabawy w Crash Team Racing Nitro-Fueled bierzemy udział w zwariowanych wyścigach rozgrywanych na zróżnicowanych trasach. Autorzy oddają nam do dyspozycji szeroki wachlarz postaci i pojazdów. Pomimo że znajomość torów jest jak najbardziej przydatna, sukces zapewnia przede wszystkim opanowanie zręcznościowego modelu jazdy oraz umiejętne korzystanie z rozmaitych power-upów. Na liście tych ostatnich można znaleźć między innymi rakiety samonaprowadzające, wybuchowe skrzynie, tarczę czy butelki z kwasem.

W porównaniu z pierwowzorem tytuł może pochwalić się obecnością dodatkowych tras i masą przedmiotów kosmetycznych pozwalających na personalizowanie gokartów.

Tryby gry

W Crash Team Racing Nitro-Fueled na sprawdzenie czeka szeroka gama wariantów rozgrywki. Gracze mogą spróbować swoich sił w fabularnym trybie Adventure, wystawić na próbę swe umiejętności w modułach Time Trial oraz Arcade, a także stanąć w szranki z innymi zawodnikami w trybach VS oraz Battle. W przeciwieństwie do oryginału produkcja pozwala na multiplayerową zabawę nie tylko na na podzielonym ekranie, lecz także przez Internet.

Kwestie techniczne

Crash Team Racing Nitro-Fueled może się pochwalić gruntownie odświeżoną warstwą audiowizualną, której poziom wykonania przywodzi na myśl wcześniejsze remake’i sygnowane logo firmy Activision Blizzard, czyli Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Spyro Reignited Trilogy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 14+ GB

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 460 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,2 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Crash Team Racing Nitro-Fueled cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Crash Team Racing Nitro-Fueled

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
XONE
Switch