Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4XONESwitch
Okładka Crash Team Racing Nitro-Fueled (PS4)

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Remake kultowego CTR: Crash Team Racing, opracowany przez studio Beenox. Na tle oryginału Crash Team Racing Nitro-Fueled wyróżnia się za sprawą gruntownie odświeżonej grafiki, a także dodatkowych tras i możliwości personalizowania gokartów.

Wyścigi | gokarty | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Crash Team Racing Nitro-Fueled (PS4)

data premiery gry:

21cze2019

PS4 XONE Switch

Nitro-Fueled to podtytuł remake’u kultowego CTR: Crash Team Racing. Za stworzeniem tej produkcji stoi zespół Beenox, z kolei jej wydaniem zajęła się firma Activision Blizzard.

Fabuła

W Crash Team Racing Nitro-Fueled tytułowy bohater i jego największy rywal – Dr Neo Cortex – podejmują rękawicę rzuconą przez najlepszego kierowcę wyścigowego we wszechświecie, czyli Nitrousa Oxide’a. Ten zagroził bowiem, że jeśli żaden z ziemskich zawodników nie zdoła pokonać go na torze, zamieni planetę w olbrzymi parking, a jej mieszkańców uczyni swoimi podwładnymi.

Mechanika

W trakcie zabawy w Crash Team Racing Nitro-Fueled bierzemy udział w zwariowanych wyścigach rozgrywanych na zróżnicowanych trasach. Autorzy oddają nam do dyspozycji szeroki wachlarz postaci i pojazdów. Pomimo że znajomość torów jest jak najbardziej przydatna, sukces zapewnia przede wszystkim opanowanie zręcznościowego modelu jazdy oraz umiejętne korzystanie z rozmaitych power-upów. Na liście tych ostatnich można znaleźć między innymi rakiety samonaprowadzające, wybuchowe skrzynie, tarczę czy butelki z kwasem.

W porównaniu z pierwowzorem tytuł może pochwalić się obecnością dodatkowych tras i masą przedmiotów kosmetycznych pozwalających na personalizowanie gokartów.

Tryby gry

W Crash Team Racing Nitro-Fueled na sprawdzenie czeka szeroka gama wariantów rozgrywki. Gracze mogą spróbować swoich sił w fabularnym trybie Adventure, wystawić na próbę swe umiejętności w modułach Time Trial oraz Arcade, a także stanąć w szranki z innymi zawodnikami w trybach VS oraz Battle. W przeciwieństwie do oryginału produkcja pozwala na multiplayerową zabawę nie tylko na na podzielonym ekranie, lecz także przez Internet.

Kwestie techniczne

Crash Team Racing Nitro-Fueled może się pochwalić gruntownie odświeżoną warstwą audiowizualną, której poziom wykonania przywodzi na myśl wcześniejsze remake’i sygnowane logo firmy Activision Blizzard, czyli Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Spyro Reignited Trilogy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 14+ GB

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 430 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,2 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Crash Team Racing Nitro-Fueled

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Czarny Wilk Ekspert 3 lipca 2019

Doskonały remake niemal doskonałej gry. Nitro-Fueled fantastycznie przenosi magię Crash Team Racing do współczesności, nie psując niczego, co świadczyło o genialności pierwowzoru, a zamiast tego sporo dodając od siebie - nowe trasy, postacie, mechaniki.

9.5
CTR: Nitro-Fueled może trafić na PC
CTR: Nitro-Fueled może trafić na PC

wiadomość9 kwietnia 2020

Zmiana na stronie wsparcia technicznego firmy Activision sugeruje, że w planach jest pecetowe wydanie Crash Team Racing Nitro-Fueled, czyli odświeżonej wersji klasycznej gry wyścigowej z pierwszego PlayStation.

Crash Team Racing Nitro-Fueled dostanie nową trasę i mikrotransakcje
Crash Team Racing Nitro-Fueled dostanie nową trasę i mikrotransakcje

wiadomość31 lipca 2019

Drugiego sierpnia rozpocznie się nowy sezon Grand Prix w grze CTR Nitro-Fueled od studia Beenox. Wydarzenie, utrzymane w klimatach prehistorycznych, oprócz trasy, postaci, pojazdów i przedmiotów kosmetycznych, wprowadzi do produkcji mikropłatności.

Najlepiej sprzedające się gry w sieci sklepów Media Markt w czerwcu
Najlepiej sprzedające się gry w sieci sklepów Media Markt w czerwcu

wiadomość4 lipca 2019

Sieć sklepów Media Markt opublikowała zestawienie najlepiej sprzedających się produkcji czerwca. Choć na jego szczycie znalazła się gra Crash Team Racing Nitro-Fueled oraz dodatek The Sims 4: Wyspiarskie życie, kolejne miejsca okupują pozycje, które zdążyły już zadomowić się na rynku.

Premiera i recenzje Crash Team Racing Nitro-Fueled - klasyka na bogato
Premiera i recenzje Crash Team Racing Nitro-Fueled - klasyka na bogato

wiadomość21 czerwca 2019

Crash Team Racing Nitro-Fueled zadebiutowało na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Z grą zapoznali się już recenzenci, którzy chwalą remake kultowej gry wyścigowej za piękną oprawę wizualną, mnóstwo zawartości oraz wciąż świetną rozgrywkę.

Wysyp gameplayów z Crash Team Racing Nitro-Fueled
Wysyp gameplayów z Crash Team Racing Nitro-Fueled

wiadomość5 lutego 2019

Firma Activision zorganizowała zamknięty pokaz gry Crash Team Racing Nitro-Fueled. Wybrani przedstawiciele prasy mogli zapoznać się z wersją demonstracyjną produkcji, dzięki czemu w sieci pojawiły się liczne materiały z rozgrywki.

PS4
XONE
Switch