Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2019, 19:27

autor: Vergil

Najlepiej sprzedające się gry w sieci sklepów Media Markt w czerwcu

Sieć sklepów Media Markt opublikowała zestawienie najlepiej sprzedających się produkcji czerwca. Choć na jego szczycie znalazła się gra Crash Team Racing Nitro-Fueled oraz dodatek The Sims 4: Wyspiarskie życie, kolejne miejsca okupują pozycje, które zdążyły już zadomowić się na rynku.

Pomimo że w czerwcu gracze mają do czynienia z tak zwanym „sezonem ogórkowym”, a więc okresem pozbawionym wielkich premier, w tym miesiącu światło dzienne ujrzało co najmniej kilka produkcji wartych uwagi. Mowa między innymi o grach Crash Team Racing Nitro-Fueled, Warhammer: Chaosbane, Samurai Shodown, Judgment, konsolowych wersjach Car Mechanic Simulatora 2018, The Sinking City czy wreszcie F1 2019. Ich dopełnieniem jest natomiast Wyspiarskie życie – najnowszy dodatek do czwartej odsłony cyklu The Sims. Wygląda na to, że polscy gracze wolą jednak sięgnąć po starsze, ale też lepiej znane tytuły, o czym świadczą opublikowane przez firmę Media Markt listy najlepiej sprzedających się gier w jej sklepach. W czerwcowym „Top 10” znalazły się bowiem tylko pierwsza i ostatnia z wyżej wymienionych pozycji.

Najlepiej sprzedające się gry czerwca:

#

Gra

1.

The Sims 4: Wyspiarskie życie (PC)

2.

Crash Team Racing Nitro-Fueled (PS4)

3.

Minecraft (PS4)

4.

FIFA 19 (PS4)

5.

Grand Theft Auto V (PS4)

6.

Days Gone (PS4)

7.

Spider-Man (PS4)

8.

Grand Theft Auto V (PC)

9.

Red Dead Redemption 2 (PS4)

10.

The Sims 4: Cztery pory roku (PC)

Jak widać, choć pierwsze miejsce przypadło na wyżej wspomniane DLC do czwartych „Simów”, na kolejnej pozycji uplasowały się zremasterowane wyścigi z Crashem Bandicootem w roli głównej. Mimo wszystko osiem następnych miejsc okupują produkcje, które zdążyły już zadomowić się na rynku. Uwagę zwraca również fakt, że większość z pierwszych dziesięciu najlepiej sprzedających się gier czerwca zajmują tytuły na PlayStation 4.

Crash Team Racing Nitro-Fueled i dodatek do The Sims 4 – tym w czerwcu „żyli” gracze robiący zakupy w Media Markcie. - Najlepiej sprzedające się gry w sieci sklepów Media Markt w czerwcu - wiadomość - 2019-07-04
Crash Team Racing Nitro-Fueled i dodatek do The Sims 4 – tym w czerwcu „żyli” gracze robiący zakupy w Media Markcie.

Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4:

#

Gra

1.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

2.

Minecraft

3.

FIFA 19

4.

Grand Theft Auto V

5.

Days Gone

Z analogiczną sytuacją mamy do czynienia w przypadku gier wybieranych najczęściej przez posiadaczy konsoli Sony. Pomimo że jamraj pasiasty zdołał wyprzedzić konkurencję, tuż za nim znalazły się znane i lubiane produkcje. Dopiero odległe piąte miejsce zajęło stosunkowo „świeże” Days Gone.

Najlepiej sprzedające się gry na Xboksa One

#

Gra

1.

FIFA 19

2.

Grand Theft Auto V

3.

Minecraft

4.

Forza Horizon 4

5.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

Ciekawostką jest fakt, że grze Crash Team Racing Nitro Fueled nie udało się wywalczyć miejsca w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się produkcji na Xboksa One. Niemniej, choć listę tworzą starsze tytuły, znalazło się na niej miejsce dla jednych wyścigów, czyli gry Forza Horizon 4.

Najlepiej sprzedające się gry na PC:

#

Gra

1.

The Sims 4: Wyspiarskie życie

2.

Grand Theft Auto V

3.

The Sims 4: Cztery pory roku

4.

The Sims 4: Zostań gwiazdą

5.

The Sims 4

Na komputerach osobistych natomiast prym w tym miesiącu wiodła czwarta część serii The Sims, która wraz z trzema dodatkami niemal w całości zawłaszczyła sobie listę pięciu najpopularniejszych tytułów. Niemal, bo na drugim miejscu muskuły pręży wciąż cieszące się dużą popularnością Grand Theft Auto V.

  1. Oficjalna strona internetowa sieci sklepów Media Markt