Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONEPS5XSX
Okładka Warhammer: Chaosbane (PC)

Warhammer: Chaosbane

Warhammer: Chaosbane to RPG akcji typu hack-n-slash osadzone w Starym Świecie. Można w nie grać samotnie lub w kooperacji dla maks. 4 graczy (na jednym ekranie lub przez internet).

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | na 2 osoby | kooperacja | Warhammer | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Warhammer: Chaosbane (PC)

data premiery gry:

4cze2019

PC PS4 XONE

2021

XSX PS5

Warhammer: Chaosbane to RPG akcji należące do kategorii hack’n’slash. Jest to pierwsza gra tego typu osadzona w uniwersum fantasy marki Warhammer. Projekt opracowało francuskie studio Eko Software, znane głównie z serii How to Survive, pod auspicjami firmy Bigben Interactive, która zajęła się wydaniem gry.

Fabuła

Akcja toczy się w ponurej krainie fantasy znanej jako Stary Świat, która jest dziełem firmy Games Workshop i została opracowana pierwotnie z myślą o stołowej grze bitewnej Warhammer Fantasy Battle.

Kampania nawiązuje do jednego z najważniejszych wydarzeń w bogatej historii uniwersum, tj. dramatycznej obrony ludzkiego Imperium przed hordami Chaosu, dowodzonej przez przyszłego cesarza Magnusa i elfiego arcymaga Teclisa. Podczas przygody mamy okazję zwiedzić różne zakątki Starego Świata, w tym przeklęte miasto Praag oraz Nuln – największą ludzką metropolię.

Mechanika

Warhammer: Chaosbane jest klasycznie zrealizowanym RPG-iem akcji w stylu hack’n’slash. Oznacza to, że rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym, a ona sama sprowadza się głównie do starć z hordami potworów za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki, w którym równie dużą rolę jak statystyki i umiejętności bohatera odgrywa refleks gracza.

Podczas zabawy przemierzamy korytarzowe lokacje, gromadzimy przedmioty oraz rozwijamy postać. Rozpoczynając przygodę, mamy cztery klasy do wyboru: żołnierza Imperium, krasnoludzkiego zabójcę potworów, leśną elfkę strzelającą z łuku i władającego magią elfa wysokiego rodu. Każda z nich ma unikalne cechy wpływające na rozgrywkę.

Tryby gry

Kampanię w Warhammer: Chaosbane można przechodzić w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trójki graczy (zarówno na wspólnym ekranie, przy jednym urządzeniu, jak i za pośrednictwem internetu). Poza misjami fabularnymi dostępnych jest kilka opcjonalnych wariantów zabawy, np. wyprawy do losowo generowanych lochów, podczas których na zdobycie czekają najcenniejsze łupy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 15+ GB

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 195 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Warhammer: Chaosbane

Klasyfikacja PEGI Warhammer: Chaosbane

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer: Chaosbane

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 / AMD FX-8150 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 / AMD Phenom II X3, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Recenzja gry Warhammer: Chaosbane – takie casualowe Diablo 3
Recenzja gry Warhammer: Chaosbane – takie casualowe Diablo 3

Recenzja 4 czerwca 2019, 15:26

Na obronę twórców muszę jednak powiedzieć, że Warhammer: Chaosbane ma najprzyjemniejszy gameplay, z jakim miałem do czynienia w ostatnich latach w hack’n’slashu. EKO Software pod tym względem spisało się na medal i przyznaję, że obserwowanie ruchów Elessy to duża przyjemność. Elfka niestrudzenie płynie przez morze wrogów, animacje ataków robią wrażenie, a sama walka sprawia radochę.

PC
PS4
XONE
XSX
PS5