Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2018, 14:25

Warhammer Chaosbane - nadchodzi hack'n'slash w Starym Świecie

Firma Bigben Interactive zapowiedziała Warhammer: Chaosbane, czyli grę RPG akcji typu hack-n-slash osadzone w ponurej krainie fantasy na licencji Games Workshop - Starym Świecie. Projekt zmierza na pecety i konsole.

Grę powinniśmy zobaczyć w akcji na targach E3.  - Warhammer Chaosbane - nadchodzi RPG akcji w Starym Świecie - wiadomość - 2018-06-01
Grę powinniśmy zobaczyć w akcji na targach E3.
WARHAMMER: CHAOSBANE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Eko Software
  2. Wydawca: Bigben Interactive
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, konsole

Do startu tegorocznej edycji E3 pozostał jeszcze ponad tydzień, ale wydawcy już zaczęli powoli ujawniać swoje nowe projekty, mając nadzieję na zwrócenie uwagi potencjalnych klientów, zanim media zostaną zalane materiałami z targów. Najnowszym tego przykładem stała się firma Bigben Interactive, która oficjalnie zapowiedziała RPG akcji Warhammer: Chaosbane. O produkcji usłyszeliśmy w zeszłym roku, ale dopiero teraz poznaliśmy pierwsze konkrety.

Udostępnione na razie informacje są bardzo skromne. Wiemy, że będzie to hack-n-slash w stylu typowym dla spadkobierców serii Diablo, który osadzony zostanie w uniwersum fantasy Starego Świata, wykreowanym przez firmę Games Workshop. Gra zmierza na pecety oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Za opracowanie projektu odpowiada francuskie studio Eko Software, znane głównie z serii How to Survive.

Warhammer Chaosbane - nadchodzi RPG akcji w Starym Świecie - ilustracja #2

Wydawca nie ujawnił żadnych konkretów odnośnie fabuły, mechanizmów rozgrywki ani planowanej daty premiery. Spodziewamy się, że na te informacje poczekamy do targów E3. Udostępniono za to dwa pierwsze screeny.

Co ciekawe, Warhammer: Chaosbane będzie pierwszym RPG akcji typu hack-n-slash, które osadzone zostanie w tzw. Starym Świecie. Natomiast nie jest pierwszą grą tego typu opartą na licencji produktów firmy Games Workshop. Za cztery dni do sprzedaży trafi bowiem pełna wersja Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr. Zabawne jest to, że konsolowym wydawcą tego drugiego tytułu również jest firma Bigben Interactive

  1. Eko Software – oficjalna strona dewelopera
  2. Bigben Interactive - oficjalna strona wydawcy