Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 czerwca 2018, 14:02

autor: Czarny Wilk

Rozpoczęły się zdjęcia do Top Gun 2

Wygląda na to, że przyszłoroczna premiera Top Guna: Mavericka jest niezagrożona. Tom Cruise, gwiazda produkcji oraz pierwszej odsłony cyklu, ujawnił, że rozpoczęły się już prace na planie filmu.

Tom Cruise za pośrednictwem kanałów social media potwierdził, że rozpoczęły się prace na planie Mavericka, kontynuacji kultowego filmu akcji z lat osiemdziesiątych, Top Guna. Słynny aktor opublikował zdjęcie z hełmem lotniczym „Maverick”, samolotem F/A-18F Super Hornet w tle i napisem „Feel the need”, kultowym cytatem z pierwszej części serii. Pod całością znajduje się dość wymowny podpis „#Day1” („dzień 1”). Wspomniane zdjęcie zobaczyć możecie na końcu wiadomości.

Tym razem przeciwnikiem „Mavericka” będzie rozwój technologii. - Rozpoczęły się zdjęcia do Top Gun 2 - wiadomość - 2018-06-01
Tym razem przeciwnikiem „Mavericka” będzie rozwój technologii.

Akcja Top Guna: Mavericka dziać się będzie w czasach współczesnych i przedstawi trudy życia dzisiejszych pilotów myśliwców. Rozwój technologii dronów sprawił, że ich styl latania stał się na polach bitwy przestarzały, z czym bohaterowie nie chcą się pogodzić.

Tom Cruise ponownie wcieli się w znanego z pierwszej części serii pilota Pete’a „Mavericka” Mitchella. Powróci również Val Kilmer w roli Toma „Icemana” Kazanskiego. Scenariusz został napisany przez zespół w składzie Peter Craig (Miasto złodziei, obie części Igrzysk śmierci: Kosogłosa), Justin Marks (Street Fighter: Legenda Chun-li, Księga dżungli z 2016 roku), Ashley Miller i Zack Stentz (obaj pracowali przy X-Men: Pierwszej klasie i Thorze). Za kamerą stanie Joseph Kosinski, który wcześniej wyreżyserował Tron: Dziedzictwo, Niepamięć z 2013 roku oraz zeszłoroczne Tylko dla odważnych. Top Gun: Maverick zadebiutować ma 12 maja 2019 roku.

Rozpoczęły się zdjęcia do Top Gun 2 - ilustracja #2

filmy i serialefilmy Paramount Tom Cruise Top Gun: Maverick