Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2017, 07:22

Twórcy How to Survive pracują nad pierwszym RPG akcji w uniwersum Warhammera

Firmy Bigben Interactive i Games Workshop poinformowały o zawarciu umowy, na mocy której powstanie gra RPG typu hack and slash osadzona w realiach fantastycznego uniwersum Warhammer. Nad projektem pracuje zespół EKO Software, czyli autorzy serii How to Survive.

Gra zostanie oficjalnie zapowiedziana już wkrótce. - Twórcy How to Survive pracują nad pierwszym RPG akcji w uniwersum Warhammera - wiadomość - 2017-03-27
Gra zostanie oficjalnie zapowiedziana już wkrótce.

Znane z serii How to Survive francuskie studio EKO Software pracuje nad nowym projektem. Ma to być RPG akcji należące do kategorii hack and slash, którego akcja toczyć się będzie w ponurym świecie fantasy marki Warhammer. Co ciekawe, będzie to pierwsza gra z tego gatunku osadzona w tym uniwersum.

Na razie autorzy nie są gotowi ujawnić żadnych konkretów ani materiałów graficznych. Nie podano nawet tytułu projektu. Wszystkie te informacje, w tym platformy sprzętowe, mają zostać ujawnione już wkrótce. Już teraz wiemy jednak, że tytuł prawie na pewno trafi na pecety i konsole, bo te platformy obejmuje umowa firm Bigben Interactive i Games Workshop.

Wydany w zeszłym roku Total War: Warhammer to największy do tej pory przebój bazujący na tej licencji. - Twórcy How to Survive pracują nad pierwszym RPG akcji w uniwersum Warhammera - wiadomość - 2017-03-27
Wydany w zeszłym roku Total War: Warhammer to największy do tej pory przebój bazujący na tej licencji.

Ostatnie lata to okres wysypu gier opartych na licencjach firmy Games Workshop. Głównie dotyczyło to futurystycznego Warhammera 40,000, ale deweloperzy coraz chętniej sięgają również po odłam fantasy tej marki. Co ważne, zazwyczaj efekty tego są godne uwagi. W 2013 roku dostaliśmy ciepło przyjęte turowe RPG Warhammer Quest, dwa lata później do sprzedaży trafiły kooperacyjna gra akcji Warhammer: The End Times - Vermintide oraz sportowe Blood Bowl II, a jedną z najlepszych pecetowych strategii ubiegłego roku był Total War: Warhammer. Nawet słabsze produkcje, takie jak Mordheim: City of the Damned oraz Warhammer: Arcane Magic, prezentowały co najmniej przyzwoity poziom.

Gry osadzone w uniwersum Warhammera ukazują się od ponad dwudziestu pięciu lat, poczynając od wydanego w 1991 roku HeroQuest. Do tej pory nigdy jednak nie dostaliśmy RPG-a akcji opartego na tej marce. Dlatego z ciekawością czekamy na zapowiedź projektu EKO Software i mamy nadzieję, że okaże się on kolejną godną uwagi produkcją bazującą na tej licencji.

  1. Oficjalna strona studia EKO Software