Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOS
Okładka Warhammer: Arcane Magic (iOS)
OkładkaWarhammer: Arcane Magic (iOS)

Warhammer: Arcane Magic iOS

Osadzona w popularnym uniwersum Warhammera mobilna strategia turowa autorstwa studia Turbo Tape Games. Fabuła gry przenosi nas kontynent znany jako Stary Świat i opowiada o drużynie, złożonej z najsilniejszych magów w historii tej krainy.

Strategiczne | fantasy | turowe | karciane | Warhammer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warhammer: Arcane Magic Premiera iOS

28lipca2015

App Store

28lipca2015

producent: Turbo Tape Games wydawca: Turbo Tape Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Warhammer: Arcane Magic to wydana na system iOS mobilna strategia z turowym systemem walki. Produkcję opracowało studio Turbo Tape Games, znane z pecetowego Naval War Arctic Circle.

Akcja gry przenosi nas do ponurego uniwersum fantasy, na kontynent znany jako Stary Świat. Gra opowiada o drużynie złożonej z najsłynniejszych magów w historii tej krainy, takich jak Teclis, Wurrzag czy Balthasar Gelt. Na barki tej grupy spada obowiązek pokonania armii ciemności, przywołanej do rzeczywistości śmiertelników przez tajemniczy sztorm energii magicznych.

Reguły zabawy w Warhammer: Arcane Magic zaprojektowano w stylu przypominającym planszówki, ale w rzeczywistości gra nie jest adaptacją żadnej stołowej produkcji. Zabawa sprowadza się głównie do toczenia turowych bitew, gdzie warunkiem zwycięstwa jest podbicie magicznych portali i utrzymanie ich przed kontrofensywą wrogów. Podczas starć dowodzimy maksymalnie trzyosobową drużyną magów, z których każdy posiada spory zestaw unikalnych zaklęć. Wraz z postępami w kampanii postacie te zyskują doświadczenie i uczą się nowych czarów, a my otrzymujemy okazję do zwerbowania kolejnych bohaterów.

Podczas zabawy możemy zmierzyć się z wieloma doskonale znanymi potworami z uniwersum Warhammera, takimi jak Orkowie, Harpie, Cygory czy Demony Chaosu. Co ciekawe, po pewnym czasie kontrolowani przez nas magowie zyskują zaklęcia zdolne przywoływać podobne monstra jako jednostki sojusznicze. Istotną rolę odgrywa także właściwe wykorzystywanie przeszkód terenowych do ochrony przed atakami wrogów. Rozgrywkę urozmaicają elementy karciankowe. Gracz może w sumie odblokować kilkadziesiąt różnych kart, których zagranie potrafi w istotny sposób odmienić przebieg starcia.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Warhammer: Arcane Magic: 12+