Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Heavenstrike Rivals (PC)

Heavenstrike Rivals

Turowa strategia bitewna korzystająca z modelu free-to-play z mikropłatnościami. Grę stworzyło studio Mediatonic Projekt znane z Surgeon Simulator, pracujące pod skrzydłami firmy Square-Enix.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

Okładka Heavenstrike Rivals (PC)

data premiery gry:

25lut2015

iOS AND

23maj2016

PC

Heavenstrike Rivals to wydana na platformie PC, AND i iOS turowa strategia bitewna korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Projekt opracowało znane z Surgeon Simulator studio Mediatonic, a w produkcji pomagała firma Square-Enix.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas do krainy fantasy mającej postać kontynentu zawieszonego wśród chmur za pomocą gigantycznych łańcuchów. Nad tym światem pieczę od zawsze sprawowała potężna istota znana jako Strażnik. Siedem boskich sióstr co sześćset lat budziło się ze snu po to, aby wybrać kolejnego Strażnika i tym samym zapewnić śmiertelnikom kolejnych sześć stuleci pokoju i dobrobytu. Ten cykl przerwało przybycie istot nazywających siebie Upadłymi, które zmusiły armię ludzkości do porzucenia połowy swoich terytoriów. Gracze wcielają się w wojowników, żyjących na ziemiach zajętych przez koszmarnych najeźdźców. Jeśli chcą przepędzić bestie i ocalić świat, muszą odnaleźć i ochronić Siedem Sióstr.

Mechanika

Zabawa polega głównie na toczeniu bitew na niewielkich planszach, składających się z raptem dwudziestu jeden pól. Podczas starć dowodzimy małym oddziałem bohaterów, ale jednocześnie podczas przygód tworzymy armię, która może liczyć ponad 200 jednostek. Nigdy nie wystawiamy ich wszystkich jednocześnie do walki, gdyż pełnią one rolę banku postaci, pozwalającego tworzyć drużyny dobrane specjalnie pod konkretnych przeciwników. Zabawę wzbogacają elementy RPG, umożliwiające bohaterom nabywanie punktów doświadczenia, które potem wydajemy na ulepszanie ich umiejętności bojowych. Walka rozgrywana jest w turach, a podczas starć kluczową rolę odgrywają moce specjalne wojowników.

Tryby gry

Heavenstrike Rivals na platformie PC, AND i iOS oferuje kampanię dla jednego gracza z rozbudowaną warstwą fabularną. Ponadto można rywalizować z innymi w ramach trybu PvP. Warto dodać, że projekty postaci opracował znany z Final Fantasy Tactics Advance artysta Ryoma Ito, a za muzykę odpowiada Ryo Yamazaki, czyli autor ścieżki dźwiękowej do Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 1,2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Heavenstrike Rivals

Klasyfikacja PEGI Heavenstrike Rivals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Heavenstrike Rivals

Apple iOS

Apple iOS

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2 GHz/Athlon 64 X2 2.4 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.7 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8/10

Danteveli_ Ekspert 30 maja 2016

Dostaję rano maila od kogoś z PR Square-Enix. Wiadomość o tym, że taktyczna gra RPG trafia w końcu na PC była dla mnie sporym zaskoczeniem.. Podjarany myślę, że japońska firma zaczyna naprawdę cenić rynek komputerowy i po Final Fantasy X/X-2 HD Remaster zdecydowali się w końcu wydać kultowe Final Fantasy Tactics. Niestety szybko się okazało, że zamiast jednego z najlepszych SRPG pobierałem coś o nazwie Heavenstrike Rivals. Czy taka sytuacja może mieć pozytywny finał?

4.0
Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)
Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)

wiadomość3 marca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne drugiego miesiąca tego roku. Wśród polecanych lutowych pozycji znalazły się takie produkcje jak Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive czy Heavenstrike Rivals.

Heavenstrike Rivals – premiera taktycznej strategii turowej
Heavenstrike Rivals – premiera taktycznej strategii turowej

wiadomość26 lutego 2015

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała pełna wersja Heavenstrike Rivals, czyli turowej strategii fantasy, która powstała wspólnymi siłami znanego z Surgeon Simulator studia Mediatonic oraz firmy Square Enix.

Heavenstrike Rivals – mobilna strategia autorów Surgeon Simulator
Heavenstrike Rivals – mobilna strategia autorów Surgeon Simulator

wiadomość19 lutego 2015

Znane z gry Surgeon Simulator studio Mediatonic oraz firma Square Enix wypuściły nowy filmik promujący turową strategię fantasy Heavenstrike Rivals. Produkcja zadebiutuje jeszcze w lutym.

iOS
AND
PC