Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2017, 07:08

autor: Adrian Werner

Nadchodzi remaster Planescape: Torment?

Planescape: Torment prawdopodobnie doczeka się remastera. W sieci pojawiła się bowiem strona odliczająca godziny do ujawnienia nowego projektu marki Planescape i wiemy, że zaangażowane jest w niego studio Beamdog, mające na koncie odświeżone wersje wcześniejszych produkcji bazujących na silniku Infinity Engine.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce doczekamy się remastera Planescape: Torment, czyli kultowego RPG-a studia Black Isle z 1999 roku. W sieci pojawiła się bowiem strona www.planescape.com, na której trwa odliczanie do jakiegoś wydarzenia – najpewniej do ujawnienia odświeżonej wersji tego klasyka. Sprawę praktycznie przesądza fakt, że link do tego adresu pojawił się na koncie Twitter studia Beamdog, czyli zespołu, który stał za Icewind Dale: Enhanced Edition, Baldur's Gate: Enhanced Edition oraz Baldur's Gate II: Enhanced Edition.

Nadchodzi remaster Planescape: Torment? - ilustracja #1
PLANESCAPE: TORMENT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Black Isle
  2. Wydawca: Interplay
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 12 grudnia 1999 r.

Licznik wybije zero we wtorek o 22:00. Wtedy powinniśmy poznać pierwsze konkrety na temat projektu.

Powstanie remastera tego klasyka nie będzie oczywiście żadnym dużym zaskoczeniem. Poprzednie projekty tego typu od studia Beamdog spotkały się bowiem z ciepłym przyjęciem i odniosły spory sukces kasowy. Wiele osób spodziewało się więc, że prędzej czy później autorzy wezmą się także za Planescape: Torment. Zwłaszcza że zainteresowanie nim zwiększy wydany miesiąc temu duchowy spadkobierca w postaci Torment: Tides of Numenera.

Odświeżony Planescape: Torment najpewniej zaoferuje podrasowaną grafikę, ulepszony interfejs oraz nową zawartość fabularną. Fani opracowali oczywiście mody umożliwiające uruchomienie oryginalnej gry w wysokiej rozdzielczości, ale oficjalny remaster zapewne trafi nie tylko na pecety, ale również na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, pozwalając odkryć tego klasyka nowej grupie graczy.

Warto dodać, że Planescape: Torment prawdopodobnie będzie ostatnią produkcją bazującą na Infinity Engine, która doczeka się takiego liftingu. Studio Beamdog jakiś czas temu przyznało bowiem, że Icewind Dale II wprowadziło głębokie zmiany w silniku, a do tego mechanika rozgrywki przestawiona została na zasady trzeciej edycji Dungeons & Dragons. Powoduje to, że próba zremasterowania tej produkcji była by „koszmarnie trudna”.

  1. Oficjalna strona projektu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.