Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2017, 06:45

Megaquarium nową strategią autorów Big Pharma

Znane z Big Pharma studio Twice Circled zapowiedziało Megaquarium, czyli strategię ekonomiczną, w której wcielimy się we właściciela oceanarium.

Dwa lata temu studio Twice Circled zaliczyło bardzo udany debiut, wydając ciepło przyjętą grę Big Pharma. Teraz twórcy wreszcie ujawnili swój następny projekt. Okazała się nim gra Megaquarium i zgodnie z tytułem, będzie to strategia ekonomiczna traktująca o zarządzaniu publicznym akwarium.

MEGAQUARIUM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Twice Circled
  2. Gatunek: strategia ekonomiczna
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: początek 2018 r.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Główną inspiracją dla gry są klasyczne serie RollerCoaster Tycoon i Zoo Tycoon. Tematyka ma sprawić, że projekt, pomimo bycia produkcją z tego samego gatunku, będzie mocno różnił się od Big Pharma. W pierwszej produkcji studia zarządzaliśmy bowiem maszynami produkującymi leki. Natomiast w Megaquarium dojdą pracownicy, goście i ryby. Wszystkie żywe istoty będą do pewnego stopnia nieprzewidywalne, więc często zmuszeni zostaniemy do znajdowania skutecznych sposobów na kontrolowanie sytuacji, mając do dyspozycji jedynie pośrednie metody wpływania na podwładnych, odwiedzających oraz zwierzęta.

Jak na strategię ekonomiczną przystało, zaczniemy skromnie – z małym pomieszczeniem i środkami wystarczającymi jedynie na niewielką wystawę. Zarobione na odwiedzających gościach pieniądze będziemy inwestowali w zakup nowych akwariów i coraz bardziej egzotycznych ryb, co z kolei zwiększy naszą popularność i tym samym także przychody.

Megaquarium nową strategią autorów Big Pharma - ilustracja #1

Megaquarium zaoferuje duży wybór gatunków ryb i każda z nich posiadać ma unikalne potrzeby, których spełnienie zapewni rozwój jej statystyk. Trzeba też będzie mieć na uwadze charakter różnych gatunków, gdyż bez tego nasze cenne nabytki mogą stać się pożywieniem dla bardziej agresywnych okazów. Nie zabraknie również możliwości prowadzenia rozrodu.

Gracze będą musieli także zatrudniać pracowników i dbać o rozwój ich umiejętności oraz dobre samopoczucie. Niezadowolony podwładny opuści bowiem naszą firmę, przez co stracimy środki zainwestowane w jego szkolenie.

Dostępne dla nas pomieszczenia nigdy nie będą duże i wiele czasu spędzimy na planowaniu rozstawienia akwariów, tak aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń, a jednocześnie zapewnić dobre warunki dla naszych pracowników i odwiedzających klientów. Nie zabraknie także opcji ręcznego dekorowania każdego zbiornika.

  1. Oficjalna strona gry