Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Megaquarium (PC)

Megaquarium

Strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza wirtualnym oceanarium. Jak to zwykle bywa w grach tego gatunku, zaczynamy z niewielkim biznesem, małym lokalem i skromnymi środkami na wirtualnym koncie.

Strategiczne | ekonomiczne | akwarystyka | widok izometryczny | zoo | indie | zwierzęta

Okładka Megaquarium (PC)

data premiery gry:

13wrz2018

PC

18paź2019

PS4 XONE Switch

Megaquarium to strategia ekonomiczna. Produkcję opracowało studio Twice Circled, czyli zespół odpowiadający za ciepło przyjętą grę Big Pharma.

Mechanika

Gra traktuje o zarządzaniu oceanarium. Jak na strategię ekonomiczną przystało, zaczynamy skromnie – z małym pomieszczeniem i środkami wystarczającymi jedynie na niewielką wystawę. Zarobione na odwiedzających pieniądze inwestujemy w zakup nowych akwariów i coraz bardziej egzotycznych ryb, co z kolei zwiększa naszą popularność i tym samym przychody. Megaquarium oferuje duży wybór gatunków ryb, a każda z nich przejawia unikalne potrzeby, których spełnienie zapewnia rozwój jej statystyk. Trzeba też mieć na uwadze charakter poszczególnych okazów, gdyż bez tego nasze cenne nabytki mogą stać się pożywieniem dla bardziej agresywnych osobników. Nie zabrakło również możliwości prowadzenia rozrodu. Dostępne dla nas pomieszczenia nigdy nie są duże i wiele czasu spędzamy na planowaniu rozstawienia akwariów, tak aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń, a jednocześnie zapewnić dobre warunki dla naszych pracowników i klientów. Nie zapomniano również o opcji ręcznego dekorowania każdego zbiornika.

Gracze muszą także zatrudniać pracowników i dbać o ich dobre samopoczucie oraz rozwój umiejętności. Niezadowolony podwładny opuści bowiem naszą firmę, przez co stracimy środki zainwestowane w jego szkolenie. Pracownicy, goście i ryby są do pewnego stopnia nieprzewidywalni, więc często zmuszeni jesteśmy szukać skutecznych sposobów na kontrolowanie sytuacji, mając do dyspozycji jedynie pośrednie metody wpływania na bieg wydarzeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Megaquarium

Klasyfikacja PEGI Megaquarium

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Megaquarium

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-4690 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7770 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 64-bit
Megaquarium nową strategią autorów Big Pharma
Megaquarium nową strategią autorów Big Pharma

wiadomość25 marca 2017

Znane z Big Pharma studio Twice Circled zapowiedziało Megaquarium, czyli strategię ekonomiczną, w której wcielimy się we właściciela oceanarium.

PC
PS4
XONE
Switch