Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Surgeon Simulator CPR (Switch)
OkładkaSurgeon Simulator CPR (Switch)

Surgeon Simulator CPR Switch

Surgeon Simulator CPR to opracowana przez Bossa Studios zwariowana gra medyczna, w której wcielamy się w niezbyt utalentowanego pseudochirurga, który stara się przeprowadzić transplantację różnych organów... najczęściej z opłakanym skutkiem.

Zręcznościowe | FPP | humorystyczne | na 2 osoby | medyczne | indie | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Surgeon Simulator CPR Premiera Switch

13września2018

Nintendo eShop

13września2018

producent: Bossa Studios wydawca: Bossa Studios Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Surgeon Simulator CPR

Two Point Hospital

Arms

Bakery Simulator

Surgeon Simulator CPR to humorystyczna gra medyczna wydana na Nintendo Switch. Projekt jest odświeżoną i wzbogaconą o dodatkowe funkcje wersją przygotowanego z myślą o PC Surgeon Simulator 2013, które z kolei było komercyjną i znacznie ulepszoną wersją darmowej produkcji pod tym samym tytułem. Produkcję opracował niezależny zespół Bossa Studios.

Fabuła

Głównym bohaterem jest Nigel Burke. Tytuł gry jest ironiczny, bowiem protagonista wcale nie jest jeszcze chirurgiem – nie powstrzymuje go to przed próbami operowania żywych ludzi. W grze znajdziemy sporą dawkę (głównie czarnego) humoru.

Mechanika

Akcję w Surgeon Simulator CPR obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa polega na bardzo nieudolnych próbach zoperowania pacjenta, najczęściej kończących się zmasakrowaniem jego ciała. Sercem gry jest wyjątkowo czuły system sterowania, który wymaga kontrolowania każdego palca oddzielnie. Warto przy tym odnotować, że interfejs został zaprojektowany od nowa z myślą o unikatowych funkcjach konsoli Nintendo Switch – konkretnie dwóch joy-conach, którymi symulujemy ruchy naszych dłoni. Dzięki funkcji HD Rumble możemy dokładnie poczuć różnice pomiędzy poszczególnymi narzędziami wykorzystywanymi w czasie „operacji” (mowa tu zarówno o sprzęcie chirurgicznym, jak i domowym – np. młotku).

Co ciekawe, system rządzący rozgrywką został tak zaprojektowany, aby pełne go opanowanie było praktycznie niemożliwe. Efekty naszych działań są przezabawne – możemy niechcący wyrzucić pacjentowi płuca, połamać żebra lub wyjąć serce, które następnie przypadkiem wyląduje na podłodze. Gra oferuje kilka rodzajów wyzwań, takich jak transplantacje serca, nerek, mózgu, a także operacje na zębach i oczach, znane z edycji A&E. Mamy także możliwość przeprowadzenia autopsji na… kosmicie. Każde z zadań musi zostać wykonane przed upływem limitu czasowego.

Tryby gry

W Surgeon Simulator CPR możemy bawić się samotnie lub w towarzystwie innego gracza. Tryb wieloosobowy jest niezwykle prosty – wystarczy oddać jeden z joy-conów drugiej osobie.

Kwestie techniczne

Grafika Surgeon Simulator CPR nie różni się szczególnie od tego, co znany z innych edycji. Tekstury i modele postaci oraz otoczenia pozostawiają nieco do życzenia. Oprawie nie można jednak odmówić pewnego uroku i w gruncie rzeczy dobrze oddaje ona pokręcony klimat gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Surgeon Simulator CPR: 12+