Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 marca 2017, 00:01

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 25-26 marca (F1 2016, Lara Croft and the Guardian of Light, WWE 2K)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak F1 2016, Motorsport Manager, Lara Croft and the Guardian of Light, WWE 2K, Deus Ex: The Fall, seria Rusty Lake, This War of Mine i Party Hard Go.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie przecena mobilnej odsłony F1 2016. - Promocje mobilne na weekend 25-26 marca (F1 2016, Lara Croft and the Guardian of Light, WWE 2K) - wiadomość - 2017-03-24
W tym tygodniu na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie przecena mobilnej odsłony F1 2016.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

F1 2016

Najnowszy przegląd promocji otwieramy przeceną gry wyścigowej F1 2016. Studio Codemasters postanowiło nie iść na prawie żaden kompromis i zaserwowało nam w pełni profesjonalną próbę przeniesienia atmosfery F1 na ekrany smartfonów i tabletów. Tytuł cieszy oko wysokiej jakości oprawą graficzną i oferuje zaawansowany model jazdy, któremu towarzyszy realistyczny silnik fizyczny zawiadujący zachowaniem bolidów. Oczywiście twórcy pozyskali wszelkie licencje, dzięki czemu wyścigi odbywają się na torach znanych z regularnego sezonu F1, z udziałem wszystkich oficjalnych zespołów i kierowców. Jedyną rysą wydaje się być brak opcji wieloosobowej – Codemasters zaserwowało nam jedynie tryby solowe, z pełnym sezonym (w wydaniu oficjalnym i predefiniowanym przez użytkownika) oraz zawodami weekendowymi na czele.

 1. Android: 23,99 zł
 2. iOS: ok. 17 zł

Motorsport Manager

To nie koniec promocyjnych atrakcji dla fanów gier wyścigowych, jednak tym razem mamy coś dla osób z zacięciem menedżerskim. Christian West zdecydował się bowiem udostępnić za darmo androidową wersję dzieła swojego życia – Motorsport Manager. O podobny ruch w przypadku edycji iOS deweloper pokusił się już miesiąc temu, więc nie czujemy się specjalnie zaskoczeni. W grze zarządzamy drużyną wyścigową, zatrudniamy kierowców i techników, inwestujemy w nowe technologie i ulepszamy bolidy. Dokonujemy tego w jednym konkretnym celu – aby rozdawać karty podczas samych wyścigów. W ich trakcie podejmujemy liczne, trudne decyzje, mogące zdecydować o sukcesie lub porażce.

Lara Croft and the Guardian of Light

Kolejnej obniżki ceny w tym roku doczekała się gra akcji Lara Croft and the Guardian of Light. O ile jednak w styczniu produkcja kosztowała ledwie 50 gorszy, o tyle teraz trzeba na nią wyłożyć 4 złote. Mamy tu do czynienia ze zubożoną graficznie konwersją hitu z konsol i PC, wzbogaconą o dotykowy schemat sterowania. Tytuł odtwarza podstawowe mechanizmy marki, czyli eksplorowanie ruin, walkę oraz rozwiązywanie zagadek, ale wszystko to prezentuje z innej, bo izometrycznej perspektywy. Istotą rozgrywki jest kooperacja, a Larze pomocą służy wojownik Majów imieniem Totec. Możliwa jest zabawa w pojedynkę (rolę partnera przejmuje wtedy sztuczna inteligencja), ale Lara Croft and the Guardian of Light rozwija skrzydła dopiero wtedy, gdy pomaga nam druga osoba.

Deus Ex: The Fall

Jeśli planowaliście ostatnio zakup pierwszoosobowego RPG-a akcji Deus Ex: The Fall, ale ze zdziwieniem stwierdziliście, że jego cena znacznie podskoczyła, to śpieszymy poinformować, że tytuł ponownie można nabyć za około 4 złote. The Fall to udana odsłona kultowego cyklu, stworzona od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja jest uzupełnieniem doskonałego Deus Ex: Human Revolution – oferuje głęboką fabułę, efektowne wymiany ognia, system rozwoju bohatera, hakowanie, skradanie się i interakcje z NPC-ami, a przy okazji także przyzwoitą jakość oprawy wizualnej.

 1. Android: ok. 4 zł

WWE 2K

Sporej, bo ponad 60-procentowej przeceny doczekała się gra WWE 2K, biorąca na tapetę temat wrestlingu. Jest to mobilna odsłona bestsellerowego cyklu WWE 2K od firmy 2K Games, opracowana przez studio n-Space. Tytuł pozwala wcielić się w największe gwiazdy ligi WWE (m.in. Romana Reignsa, Daniela Bryana, Johna Cenę, Triple H, Undertakera, Hulka Hogana czy Stinga) i stanąć w ringowe szranki przy akompaniamencie setek widzów zgromadzonych na trybunach. Każdy z zawodników został wyposażony w zestaw unikalnych technik i ataków, dzięki czemu rozgrywka jest odpowiednio zróżnicowana. Gra oferuje kilka trybów zabawy. Poza tradycyjną kampanią oraz sieciowymi pojedynkami multiplayer, możemy bawić się w trybie Create-a-Superstar, w którym zamieniamy samodzielnie wykreowanego wrestlera-żółtodzioba w prawdziwą gwiazdę ringu.

 1. Android: 14,99 zł
 2. iOS: ok. 13 zł

Wyprzedaż gier z serii Rusty Lake (Android/iOS)

Taniej niż zwykle kupicie w najbliższych dniach dwie odsłony serii Rusty LakeRusty Lake Hotel i Rusty Lake: Roots. Są to dwuwymiarowe przygodówki point’n’click, utrzymane w dosyć mrocznej, surrealistycznej stylistyce. W pierwszej z gier trafiamy do tajemniczego, zwierzęcego hotelu, do którego przybywa pięciu gości, a naszym zadaniem jest odpowiednio się nimi "zaopiekować" – czyli w praktyce… pozbawić ich życia. Z kolei w Roots wcielamy się w Jamesa Vanderbooma, który w spadku po wuju otrzymuje dom oraz specjalne nasionko – jego zasadzenie ma umożliwić mężczyźnie założenie własnej rodziny.

 1. Rusty Lake Hotel – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. Rusty Lake: Roots – Android: ok. 8 zł / iOS: ok. 9 zł

A Good Snowman Is Hard To Build

Szukacie niekonwencjonalnej gry logicznej? Waszej uwadze polecamy niepozwalające zapomnieć o zimie A Good Snowman Is Hard To Build. Zabawa w produkcji studia Draknek sprowadza się do lepienia bałwanów. Problem polega na tym, że plansze są niewielkie, nie brakuje na nich przeszkód, a zapas śniegu jest mocno ograniczony. Kule, z których budujemy śnieżne ludki muszą też mieć odpowiednią wielkość, co nierzadko zmusza do solidnego główkowania.

 1. Android: 12,99 zł

This War of Mine

W ten weekend użytkownicy iOS mogą nabyć taniej survivalową grę wojenną This War of Mine. Promocją objęto również rozszerzenie The Little Ones. W produkcji warszawskiego studia 11 bit pomagamy grupie cywili przetrwać oblężenie miasta. W tym celu zarządzamy schronieniem, dbamy o stan fizyczny i psychiczny towarzyszy, a także odbywamy niejednoznaczne moralnie, nocne wyprawy w poszukiwaniu zapasów. Przygnębiająca atmosfera, wysoki poziom trudności i mroczna prezentacja czynią z dzieła 11 bit studios wyjątkowe doświadczenie.

 1. iOS: ok. 9 zł (The Little Ones również ok. 9 zł)

Party Hard Go

Jeśli ostrzyliście sobie zęby na mobilną odsłonę nietypowej gry niezależnej Party Hard, ale odstraszała Was jej standardowa cena (ponad 30 złotych), to właśnie nadarzyła się okazja, aby zdobyć ją zdecydowanie taniej (o ile gracie na sprzęcie firmy Apple). W Party Hard Go przejmujemy kontrolę nad psychopatą, który ma już dość zbyt głośnych imprez organizowanych przez sąsiadów. Z problemem zamierza poradzić sobie w jedyny, jego zdaniem, słuszny sposób – zakradając się na miejsce i mordując wszystkich uczestników. Akcja rozgrywa się na proceduralnie generowanych poziomach i wymusza skradankowe podejście do sprawy. Zbrodni należy dokonywać w ustronnych lokacjach, najlepiej przy wykorzystaniu sprytnych pułapek.

 1. iOS: ok. 9 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne