Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOS
Okładka F1 2016 Mobile (iOS)
OkładkaF1 2016 Mobile (iOS)

F1 2016 Mobile iOS

Mobilna odsłona cyklu gier wyścigowych na licencji Formuły 1, stworzona przez weteranów gatunku, brytyjską firmę Codemasters. Zgodnie z tytułem, F1 2016 Mobile opiera się na sezonie 2016, a w grze pojawiają się autentyczne zespoły, pojazdy i trasy.

Wyścigi | Formuła 1

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 2016 Mobile Premiera iOS

9listopada2016

App Store

9listopada2016

producent: Codemasters wydawca: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

F1 2016 to opracowana z myślą o systemie iOS gra wyścigowa o tematyce F1. Jest to produkcja typu premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Choć nosi taki sam tytuł jak odsłona na pecety i konsole, jest to odrębny projekt, stworzony przez studio Codemasters specjalnie z myślą o rynku mobilnym.

Mechanika

W przypadku F1 2016 tytuł tłumaczy praktycznie wszystko. Dostajemy więc grę wyścigową, która odtwarza sezon 2016 Formuły 1. Autorzy dysponowali wszystkimi potrzebnymi licencjami, dzięki czemu produkcja może pochwalić się prawdziwymi zespołami, pojazdami i trasami. Podczas zabawy możemy ścigać się z takimi sławami jak Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Max Verstappen, Fernando Alonso czy Sergio Perez. W sumie autorzy przygotowali wirtualne wersje dwudziestu dwóch kierowców i jedenastu teamów. Do tego dochodzi dwadzieścia jeden starannie odtworzonych torów.

Mobilne F1 2016 dostępne na platformę iOS kładzie nacisk na realizm. Autorzy opracowali rozbudowany silnik fizyczny, wiernie symulujący zachowanie bolidów podczas jazdy. Zapanowanie nad maszyną przy dużych prędkościach stanowi prawdziwe wyzwanie. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano opcję włączenia licznych ułatwień, czyli systemów asystujących np. przy hamowaniu czy ostrych zakrętach.

Trybu gry

Gracze mogą samotnie rozegrać pełen sezon Formuły 1 lub samemu stworzyć własny sezon, osobiście decydując o liczbie, lokalizacji i typie zawodów. Dla osób preferujących krótszą zabawę przygotowano samodzielne wyścigi oraz nieco bardziej rozbudowane zawody weekendowe.

F1 2016 nie oferuje trybu multiplayer. Możemy jedynie rywalizować na czas w ramach sieciowych rankingów.

Ostatnia modyfikacja 24 listopada 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe F1 2016 Mobile: Odpowiednia dla każdego wieku.