Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 listopada 2016, 13:05

Hardkorowe F1 2016 wjechało do App Store

W usłudze App Store zadebiutowało F1 2016, czyli mobilna gra wyścigowa studia Codemasters. Autorzy wzorowali się na edycjach z pecetów i konsol. Dostaliśmy produkcję o symulacyjnym zacięciu oraz pozbawioną mikropłatności.

Na początku września firma Codemasters poinformowała, że pracuje nad mobilnym F1 2016. Teraz gra trafiła wreszcie na rynek i krótko mówiąc – jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Zakładaliśmy, że Codemasters pójdzie typowym dla rynku mobilnego szlakiem i da nam grę free-to-play z czysto zręcznościowym modelem jazdy. W rzeczywistości autorzy postanowili zrobić dokładnie na odwrót. Dostaliśmy produkcję premium, bez żadnych mikropłatności, a mechanika ma mocno symulacyjne zacięcie.

Firma Codemasters od kilku lat posiada licencję Formuły 1 na wyłączność, dzięki czemu gra może pochwalić się prawdziwymi zespołami, pojazdami i trasami. Twórcy odtworzyli sezon 2016, pozwalając na zabawę na dwudziestu jeden torach. Podczas zabawy możemy ścigać się z takimi sławami Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Max Verstappen, Fernando Alonso czy Sergio Perez. W sumie autorzy przygotowali wirtualne wersje dwudziestu dwóch kierowców i jedenastu teamów.

Gracze mogą rozegrać pełny sezon, w którym wezmą udział we wszystkich wyścigach lub też samemu stworzyć własny sezon, osobiście decydując o ilości, lokalizacji i typie zawodów. Dla osób preferujących krótszą zabawę przygotowano samodzielne wyścigi oraz zawody weekendowe, składające się z kilku wyścigów. Nie zabrakło także wyzwań typu time trial, pozwalających na rywalizowanie na czas w sieciowych rankingach.

Mobilne F1 2016 kładzie nacisk na realizm. Nie jest to stuprocentowy symulator, ale nawet na najłatwiejszym poziomie trudności zapanowanie nad maszyną stanowi duże wyzwanie, a bolidy zachowują się na trasach w sposób, jaki znamy z relacji telewizyjnych. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano opcję włączenia licznych ułatwień w postaci systemów asystujących np. przy hamowaniu czy ostrych skrętach.

Gra oferuje także bardzo atrakcyjną oprawę graficzną. Jedynym poważnym problemem jest brak trybu multiplayer. Mamy nadzieję, że zostanie ona dodana w późniejszej aktualizacji, albo znajdzie się w kolejnej mobilnej odsłonie cyklu.

F1 2016 dostępne jest tylko na urządzenia z systemem iOS i kosztuje ok. 43 złote.

F1 2016 w App Store