Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2016, 13:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

EVE Online - kultowe MMO od dziś dostępne za darmo

Dziś debiutuje najnowsza aktualizacja kosmicznego MMO EVE Online, która wprowadza podział graczy na dwie grupy – niepłacących fanów Alpha i osoby o statusie Omega, czyli te, które wydają pieniądze na abonament.

Pod koniec sierpnia studio CCP poinformowało, że EVE Online – jedna z najbardziej znanych gier MMO – wkrótce umożliwi zabawę bez konieczności opłacania abonamentu. Ten dzień właśnie nadszedł, gdyż deweloper udostępnił aktualizację Ascension, wraz z którą pojawił się system dzielący graczy na dwie grupy – Alpha i Omega. W pierwszym przypadku są to osoby niepłacące z ograniczonymi możliwościami rozwoju. Objawia się to m.in. dostępem tylko do podstawowych statków, mniejszą liczbą umiejętności i wolniejszym tempem ich zdobywania. Z kolei fani, którzy zdecydują się płacić za grę, mogą liczyć na brak jakichkolwiek limitów związanych z rozwojem postaci, choć gdy przestaną opłacać abonament, część umiejętności „premium” zostanie zablokowana. Naturalnie jeżeli należycie do grona graczy mających już wcześniej wykupioną subskrypcję, to status Omega został Wam przyznany automatycznie.

EVE Online to kosmiczna gra MMO wydana w 2003 roku. Podczas rozgrywki wcielamy się w dowódców statków kosmicznych, którymi przemierzamy wszechświat, walczymy z innymi osobami, wykonujemy rozmaite misje, a nawet oddajemy się handlowi. Produkcja jako jedna z nielicznych opierała się zataczającemu w ostatnich latach coraz szersze kręgi modelowi free-to-play. Choć dzisiejsze zmiany nie przekształcają gry we w pełni darmową pozycję, tak po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii produkcji, gracze mogą bez żadnych ograniczeń czasowych bawić się w rozbudowanym uniwersum.

EVE Online - kultowe MMO od dziś dostępne za darmo - ilustracja #2

Oprócz tego najnowsza aktualizacja EVE Online wprowadza szereg innych, mniejszych zmian i nowinek, które szczegółowo opisano w tym miejscu. Z ciekawszych elementów można wymienić chociażby:

  • nowe dźwięki podczas dokowania;
  • kolejne drony górnicze (m.in. Excavator oraz maszyna przeznaczona do pracy przy lodzie), zmiany w balansie obecnych i dodanie trzech nowych umiejętności;
  • poprawioną oprawę graficzną (m.in. ładniejsze eksplozje);
  • przekształcenie modułów Warfare Link i Foreman Link w Command Burst;
  • nowy samouczek;
  • dodatkowe aktywności w pasach asteroid;
  • zmiany w statkach Industrial Command, Bowhead ORE oraz wprowadzenie niszczyciela Sunesis;
  • zwiększony czas potrzebny na badania, budowanie i kopiowanie.

Poza tym poprawiono rozmaite błędy, doczekaliśmy się ulepszonego interfejsu użytkownika, a w sklepie New Eden pojawiło się mnóstwo promocji na skórki dla statków.