Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2017, 07:22

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nowe Call of Duty zabierze nas w czasy II wojny światowej

W sieci pojawiły się grafiki promocyjne pochodzące ponoć z tegorocznej odsłony serii Call of Duty. Wynika z nich jedna ważna rzecz - seria wraca do czasów II wojny światowej.

Osoba, przez którą swego czasu wyszło na jaw, że powstaje Call of Duty: Infinite Warfare, jest źródłem dzisiejszych plotek, według których w tym roku zagramy w nową odsłonę cyklu osadzoną w czasach II wojny światowej. Niestety nie poznaliśmy żadnych szczegółów, ale za to mamy garść grafik promocyjnych.

Call of Duty: WWII / Źródło: wszystkie grafiki pochodzą z https://www.reddit.com/r/WWII. - Nowe Call of Duty zabierze nas w czasy II wojny światowej - wiadomość - 2017-03-27
Call of Duty: WWII / Źródło: wszystkie grafiki pochodzą z https://www.reddit.com/r/WWII.
Nowe Call of Duty w skrócie:
  • gra tworzona przez studio Sledgehammer Games;
  • ukaże się najpewniej w listopadzie bieżącego roku;
  • z niepotwierdzonych informacji wynika, że seria wróci do czasów II wojny światowej.

Kto śledzi losy serii Call of Duty, mógł się spodziewać takiego obrotu spraw. Studio Sledgehammer Games już wcześniej dawało sygnały związane z powrotem do przeszłości. Sam wydawca, firma Activision Blizzard, kilka tygodni temu również dołożył do tego cegiełkę, mówiąc o powrocie do korzeni cyklu. Do tego należy doliczyć wielki sukces konkurencyjnego Battlefielda 1 oraz słabszą sprzedaż Call of Duty: Infinite Warfare.

O ile dzisiejsze doniesienia się potwierdzą, to należy pamiętać, że decyzję o umiejscowieniu nowej odsłony w czasach II wojny światowej musiano podjąć dużo wcześniej. W tym roku Call of Duty wyjdzie spod ręki deweloperów ze studia Sledgehammer Games, którzy rozpoczęli prace nad nową częścią po wydaniu Call of Duty: Advanced Warfare w 2014 roku.

Czekamy zatem na dalsze informacje i, miejmy nadzieję, potwierdzenie Call of Duty: WWII.