Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2017, 16:12

autor: Góral

Nowe Call of Duty z akcją osadzoną w przeszłości?

Jeden z założycieli studia Sledgehammer Games, odpowiedzialnego za tegoroczną, niezapowiedzianą jeszcze odsłonę Call of Duty, zamieścił na Twitterze kartkę świąteczną ze starym pistoletem Colt M1911. Niewykluczone, że deweloper daje nam w ten spsoób znać, w jaki okres przeniesie nas nowa część cyklu.

Dwa miesiące temu na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych zadebiutowała strzelanka Call of Duty: Infinite Warfare, czyli kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wideo. Choć od premiery tytułu nie minęło zbyt wiele czasu, to niewykluczone, że właśnie dowiedzieliśmy się czegoś na temat następnej części, za którą tym razem odpowiada ekipa Sledgehammer Games – twórcy wydanego w 2014 roku Call of Duty: Advanced Warfare. Przed kilkoma dniami Michael Condrey, jeden z założycieli wspomnianego przed chwilą studia, opublikował widoczny poniżej obrazek. Wydaje się, że widniejąca na nim broń to pistolet Colt M1911, który wszedł do wyposażenia armii USA w 1911 roku i wykorzystywany był zarówno w I i II wojnie światowej oraz w wielu innych konfliktach XX wieku. Ponadto na Twitterze dewelopera zamieszczono krótki materiał wideo z jakąś starą maszyną odliczającą do 2017 roku.

Nowe Call of Duty z akcją osadzoną w przeszłości? - ilustracja #1

Co to może oznaczać? Nie wiadomo, aczkolwiek należy zauważyć, że studio Sledgehammer Games nie ma zbyt wiele wspólnego z przeszłością, gdyż Call of Duty: Advanced Warfare było pierwszą odsłoną cyklu, która postawiła na dość odległą przyszłość (rok 2052). Wybranie starego Colta na kartkę świąteczną wydaje się więc dość dziwne.

Ponadto to właśnie gra tej ekipy jako jedna z pierwszych spotkała się z dużą falą hejtu ze względu na futurystyczne realia. Niewykluczone więc, że deweloperzy już po premierze Advanced Warfare zmienili plany dotyczące swoich przyszłych poczynań i wspólnie z Activision zdecydowali się na powrót do przeszłości, a powyższa grafika jest wskazówką dotycząca realiów, w których zostanie osadzony nowy CoD. Na koniec warto także wspomnieć, że Infinity Ward, deweloper Infinite Warfare, życzył szczęśliwego 2016 roku kartką z wizerunkiem astronauty, więc…

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII