Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2019, 15:50

autor: AlexB

Zamknięta beta Warhammer Chaosbane, Humble Indie Bundle 20 i inne wieści

Dziś piszemy o zamkniętej becie Warhammer: Chaosbane, sterownikach graficznych 419.35 od firmy Nvidia, nowej paczce od Humble Bundle z grami niezależnymi oraz firmie Vivendi sprzedającej ostatnie udziały w Ubisofcie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Start zamkniętej bety Warhammer: Chaosbane

Gotowi na rozwałkę w świecie Warhammera? - Zamknięta beta Warhammer Chaosbane, Humble Indie Bundle 20 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-07
Gotowi na rozwałkę w świecie Warhammera?

W tym tygodniu startuje pierwsza tura zamkniętych beta-testów Warhammer: Chaosbane, czyli rozgrywającego się w słynnym uniwersum fantasy hack'n'slasha od EKO Software i Bigben Interactive. Mogą w niej wziąć udział wszystkie osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na dowolne wydanie gry na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dokładny harmonogram znajdziecie poniżej:

 1. Środa, 6 marca, godzina 10:00 czasu polskiego – odblokowanie opcji pre-download
 2. Czwartek, 7 marca, godzina 10:00 czasu polskiego – początek pierwszej fazy beta-testów
 3. Środa, 13 marca, godzina 10:00 czasu polskiego – zakończenie pierwszej fazy beta-testów

W trakcie sprawdzania tytułu będzie można awansować jedną z dwóch postaci – żołnierza imperialnego Konrada i elfiego maga Elontira, na 20. poziom, zwiedzić kanały Nuln i walczyć z demonami Nurgle'a. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, obejrzyjcie poniższą sesję AMA z twórcami tytułu.

Pełna wersja Warhammer: Chaosbane oficjalnie ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 4 czerwca bieżącego roku. Jeśli jednak zdecydujemy się na zamówienie którejś z edycji specjalnych, otrzymamy do niej dostęp cztery dni wcześniej, czyli 31 maja. Tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).

Sterowniki Nvidia GeForce Game Ready 419.35 WHQL

Firma Nvidia wypuściła nową wersję sterowników graficznych do swoich kart - GeForce Game Ready 419.35 WHQL. Przede wszystkim naprawia ona błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG w Apex Legends, na który narzekali gracze praktycznie od dnia premiery. Ponadto dodane zostało wsparcie dla Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2. Nie zabrakło również dalszej poprawy optymalizacji Metro Exodus, Anthem i Battlefield V, które można zdobyć w gratisie kupując wybrane karty.

Pełną dokumentację sterowników GeForce Game Ready 419.35 WHQL znajdziecie tutaj. Ściągnąć je możecie z tej strony.

Humble Indie Bundle 20

Pamiętajcie, by nigdy nie nazywać zająca królikiem. - Zamknięta beta Warhammer Chaosbane, Humble Indie Bundle 20 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-07
Pamiętajcie, by nigdy nie nazywać zająca królikiem.

W serwisie Humble Bundle pojawiła się nowa paczka z grami. Tym razem znalazły się w niej produkcje stworzone przez niezależne studia. Tradycyjnie, oferta została podzielona na trzy progi cenowe. Oto jakie tytuły otrzymamy decydując się na jeden z nich:

Dowolna kwota

 1. The First Tree
 2. Tangledeep (dodatkowo soundtrack, jeśli wpłacimy minimum 1 dolara)
 3. Among the Sleep - Enhanced Edition + soundtrack
 4. 10% zniżki na abonament Humble Monthly dla nowych subskrybentów

Co najmniej 3,74 dolara (około 14 złotych)

 1. gry z poprzedniego progu
 2. Getting Over It with Bennett Foddy
 3. Tooth and Tail + soundtrack
 4. Dream Daddy: A Dad Dating Simulator

Co najmniej 10 dolarów (około 38 złotych)

 1. gry z poprzednich progów
 2. Overgrowth + soundtrack

Jak zwykle w przypadku Humble Bundle, część pieniędzy wydanych na paczkę z grami niezależnymi można przeznaczyć na charytatywność. W tym miesiącu głównym celem zbiórki jest organizacja charity: water, która zajmuje się zapewnianiem dostępu do czystej wody najbardziej potrzebującym.

Oficjalny koniec przygody Vivendi z Ubisoftem

Ubisoft jest bezpieczny. Przynajmniej na razie. - Zamknięta beta Warhammer Chaosbane, Humble Indie Bundle 20 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-07
Ubisoft jest bezpieczny. Przynajmniej na razie.

Jak podała agencja Reutera, koncern medialny Vivendi sprzedał swoje ostatnie udziały (5,9%) w firmie Ubisoft. Wypełnił tym samym obietnicę złożoną we wrześniu ubiegłego roku. Cytując oświadczenie firmy:

Vivendi nie posiada już akcji Ubisoftu i podtrzymuje swoje zobowiązanie do powstrzymania się przed kupnem jakichkolwiek udziałów w firmie przez okres pięciu lat. Vivendi, który jest właścicielem Gameloftu, czyli światowego lidera, jeśli chodzi o sekcję gier mobilnych, nie ustanie w próbach wzmocnienia swojej pozycji na rynku gier wideo.

W ten sposób kończy się ponad trzyletnia batalia, podczas której Ubisoft starał się ochronić przed wrogim przejęciem przez Vivendi. Łącznie koncern medialny sprzedał akcje francuskiego giganta o łącznej wartości 2 miliardów euro i zgarnął zysk kapitałowy w wysokości 1,2 miliarda euro.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Shadow of the Tomb Raider: Serce węża
 2. Nanotale: Typing Chronicles
 3. Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza
 4. Days Gone
 5. Cardpocalypse