Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSPS4XONESwitch
Okładka Cardpocalypse (PC)

Cardpocalypse

Singleplayerowe połączenie karcianki i RPG-a, którego główną bohaterką jest dziesięcioletnia Jess. Gracz bierze udział w pojedynkach, robiąc użytek z kart kolekcjonowanych i własnoręcznie modyfikowanych w trakcie zabawy. Cardpocalypse pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę.

RPG | turowe | 2D | karciane | humorystyczne | indie | Epic Store exclusive

Okładka Cardpocalypse (PC)

data premiery gry:

19wrz2019

PC iOS

Cardpocalypse jest hybrydą karcianki i gry RPG. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Gambrinous – autorów ciepło przyjętego Guild of Dungeoneering – a jej wydaniem zajęła się firma Versus Evil.

Fabuła

Główną bohaterką gry Cardpocalypse jest Jess. Podobnie jak pozostali uczniowie, owa dziesięciolatka uległa panującej w szkole obsesji na punkcie gry karcianej Mega Mutant Power Pets, opartej na popularnym serialu. Dorośli, którym nie spodobała się ta zabawa, postanowili jej zakazać, jednak dzieci i tak toczą zacięte pojedynki z dala od ich wzroku. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy potwory z kart zaczynają przenikać do prawdziwego świata. Jess i jego przyjaciele muszą stawić im czoła.

Mechanika

W Cardpocalypse akcję ukazano z góry. Przechadzając się po szkolnych korytarzach, musimy nie tylko unikać wścibskich nauczycieli, lecz również zawierać nowe znajomości z przyjaźnie nastawianymi postaciami, a także rozprawiać się z łobuzami.

Solą rozgrywki są jednak karciane potyczki, w których biorą udział zarówno inni uczniowie, jak i same potwory. By móc stawić czoła każdemu oponentowi, Jess musi nieustannie udoskonalać swoją kolekcję, wymieniając karty z kolegami i koleżankami bądź zabierając je pokonanym wrogom. Na tym jednak nie koniec, gdyż ma też możliwość na bieżąco modyfikować parametry poszczególnych kart poprzez dodawanie naklejek, usuwanie niewygodnych fragmentów czy przyklejanie elementów oderwanych od innych egzemplarzy. Poza tym w miarę postępów może zmieniać zasady samej gry, dostosowując je do własnych preferencji.

Kwestie techniczne

Cardpocalypse posiada prostą, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej, karykaturalnej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 89,00 PLN

Wymagania wiekowe Cardpocalypse

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Cardpocalypse

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 5000 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch
iOS