Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4ANDXONEiOS
Okładka Trulon: The Shadow Engine (PC)

Trulon: The Shadow Engine

Gra RPG, w której gracz przejmuje kontrolę nad Gladią – łowczynią potworów - i zarządzając czteroosobową drużyną, musi odnaleźć lekarstwo na tajemniczą zarazę. Filar zabawy stanowi eksploracja, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz walka z przeciwnikami.

RPG | steampunk | turowe | widok izometryczny | karciane | elementy przygodowe

Okładka Trulon: The Shadow Engine (PC)

data premiery gry:

29kwi2015

iOS

9cze2015

AND

24lut2017

XONE

1mar2017

PC

13wrz2017

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trulon: The Shadow Engine jest grą RPG opracowaną przez studio Kyy Games – w portfolio zespołu znaleźć można cykl Cabals, a także serię Knights of Pen and Paper. Produkcja została wydana między innymi na platformie PC, PS4 itd.. Należy odnotować, że stanowi ona swoisty spin-off powieści Shadow Gears autorstwa amerykańskiego pisarza fantasy – Jaka Koke'a.

Fabuła

Akcja Trulon: The Shadow Engine rozgrywa się w nietypowym uniwersum, w którym cechy charakterystyczne dla nurtu steampunk mieszają się z elementami fantasy, takimi jak choćby magia. Główną bohaterką jest Gladia – łowczyni potworów przewodząca czteroosobowej drużynie. Przed herosami zostaje postawione zadanie odnalezienia lekarstwa na tajemniczą chorobę zbierającą śmiertelne żniwo w dwóch królestwach: Tripudii i Maelonie.

Mechanika

W Trulon: The Shadow Engine na platformie PC, PS4 itd. akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Pod względem mechanizmów, jakimi rządzi się rozgrywka, produkcja nie odbiega od innych przedstawicieli gatunku. Fundamentem zabawy jest eksploracja, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz wykonywanie zlecanych przez nie zadań. Równie ważne są jednak starcia z przeciwnikami, w trakcie których robimy użytek ze specjalnych kart kolekcjonowanych w toku przygody. Im bogatsza jest skomponowana przez nas talia, tym więcej możliwości taktycznych mamy w potyczkach rozgrywanych w trybie turowym. Kluczem do sukcesu jest także umiejętne wykorzystanie indywidualnych zdolności poszczególnych herosów. Dopełnieniem całości są zagadki środowiskowe, których rozwiązywanie nierzadko popycha akcję do przodu.

Kwestie techniczne

Niezależnie od platformy, wizualnie Trulon: The Shadow Engine prezentuje się przyzwoicie. Oprawę graficzną utrzymano w charakterystycznej, kreskówkowej stylistyce, a uwagę przykuwają zwłaszcza zróżnicowane, malownicze lokacje. Tytuł może się pochwalić specjalnie skomponowaną muzyką, potęgującą klimat wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Trulon: The Shadow Engine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Trulon: The Shadow Engine

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/7/8/10
PC
XONE
iOS
AND
PS4