Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2018, 17:50

autor: Ender

Vivendi sprzedaje ostatnie posiadane akcje Ubisoftu

Po przegranej walce o przejęcie kontroli nad Ubisoftem, koncern Vivendi zobowiązał się sprzedać ostatnie posiadane przez siebie akcje francuskiej spółki. Firma ma się ich pozbyć do marca 2019 roku.

Wielkimi krokami zbliża się do nas ostateczny finał długiej batalii, którą prowadził Yves Guillemot, prezes i założyciel Ubisoftu, z koncernem Vivendi, starającym się przejąć francuskiego gamingowego giganta. W opublikowanym w tym tygodniu oficjalnym komunikacie Vivendi zobowiązało się do 7 marca 2019 roku sprzedać pozostające jeszcze w jego rękach 6,7 procent udziałów Ubisoftu, które mają być warte około 500 milionów euro. Trafią one do dwóch niesprecyzowanych instytucji finansowych. Koncern podtrzymuje również wcześniejszą umowę z francuską firmą i przez najbliższe pięć lat nie będzie obracać jej akcjami.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Vivendi próbowało zebrać wystarczająco wysoki procent udziałów w Ubisofcie, by uruchomić automatyczną procedurę pozwalającą mu na złożenie oferty zakupu reszty akcji pozostających w obcych rękach i faktyczne przejęcie całkowitej kontroli nad firmą. By obronić się przed wrogim przejęciem, Yves Guillemot intensywnie poszukiwał jednak nowych partnerów biznesowych oraz ,korzystając z własnego majątku, zwiększał udziały w firmie. W obliczu napotkanego dużego oporu, Vivendi najpierw odłożyło agresywne plany na kilka miesięcy, by ostatecznie skapitulować na początku tego roku. Większa część udziałów należących do koncernu została wówczas sprzedana rodzinie Guillemot oraz dwóm nowym inwestorom, a więc kanadyjskiemu funduszowi Ontario Teachers' Pension Plan oraz chińskiemu medialnemu gigantowi Tencent (m.in. właściciel studia Riot Games odpowiedzialnego za League of Legends).

Ubisoft obronił się przed wrogim przejęciem i przynajmniej na razie zrywa wszystkie więzi z Vivendi - Vivendi sprzedaje ostatnie posiadane akcje Ubisoftu - wiadomość - 2018-09-30
Ubisoft obronił się przed wrogim przejęciem i przynajmniej na razie zrywa wszystkie więzi z Vivendi
  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
  2. Oficjalna strona koncernu Vivendi

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.