Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2018, 16:33

autor: Ender

Turecki wydawca twierdzi, że Cyberpunk 2077 pojawi się w przyszłym roku

Współpracujący z CD Projekt RED wydawca, turecka firma Bilkom, twierdzi, że gra Cyberpunk 2077 pojawi się w sklepach już w przyszłym roku. Informacja ta znalazła się w tweecie spółki.

Turecka firma Bilkom podała na Twitterze, że Cyberpunk 2077, a więc superprodukcja polskiego CD Projekt RED, powinna pojawić się w sklepach w przyszłym roku. Tweet nie sprecyzował jednak okienka czasowego debiutu. Bilkom jest dużym tureckim dystrybutorem sprzętu komputerowego, w jego katalogu znajdują się takie znane marki jak Apple i ASUS, poza tym zajmuje się też wydawaniem gier. Spółka odpowiadała między innymi za wprowadzenie na rodzimy rynek Wiedźmina 3, jest więc bliskim partnerem RED-ów i może wiedzieć coś o planach dewelopera.

Jak zwykle w takich przypadkach, musimy z wielką ostrożnością przyglądać się niespodziewanym rewelacjom związanym z datami premier gier, które nie pochodzą od producentów. Wiemy, że Cyberpunk 2077 ukaże się na komputerach PC oraz PlayStation 4 i Xboksie One. Wiele osób podejrzewa jednak, że gra trafi równocześnie także na konsole nowej generacji, które mogą trafić do sprzedaży dopiero w 2020 lub w 2021 roku. Tytuł znajduje się też nadal w wersji alfa i mało prawdopodobne, by twórcy zdążyli ukończyć go w przeciągu niecałego roku. W tweecie Bilkom najprawdopodobniej przypomina więc tylko o tym, że jest dystrybutorem gry, a szefostwo spółki nie ma jeszcze pojęcia, kiedy tak naprawdę należy się jej spodziewać.

  1. Oficjalna strona firmy Blikom
  2. Cyberpunk 2077 – kompendium wiedzy
  3. Cyberpunk 2077 – oficjalna strona