Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4ANDiOSSwitchPC
Okładka Dream Daddy: A Dad Dating Simulator (PS4)
OkładkaDream Daddy: A Dad Dating Simulator (PS4)

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator

Dream Daddy: Dadrector's Cut

Zabawna produkcja z gatunku symulatorów randkowych, będąca debiutanckim dziełem studia Game Grumps, założonego przez youtuberów z popularnego kanału o grach wideo.

Symulacje | 2D | visual novel | indie | romans | symulator randkowy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator Premiera

20lip2017

PC

30paź2018

PS4

25cze2019

AND iOS

2lip2019

Switch

Gry podobne do Dream Daddy: A Dad Dating Simulator

Danganronpa V3: Killing Harmony

Song of Memories

Hatoful Boyfriend

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator jest debiutanckim dziełem niezależnego zespołu Game Grumps – studia założonego przez ekipę tworzącą popularny kanał poświęcony grom wideo w serwisie YouTube. Produkcja reprezentuje gatunek symulatorów randkowych.

Fabuła

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator opowiada historię samotnego ojca, który wraz z córką przenosi się do sennego miasteczka Maple Bay. Niedługo po przeprowadzce okazuje się, że wszyscy mężczyźni z sąsiedztwa wiodą los podobny do głównego bohatera. Protagonista postanawia umówić się z jednym z nich – w tym momencie do akcji wkracza gracz, a to, w jakim kierunku podąży opowiedziana w grze historia, zależy już wyłącznie od niego; w toku przygody tytułowy tata musi nie tylko prowadzić miłosne podboje, lecz także dbać o swoją córkę Amandę.

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w Dream Daddy: A Dad Dating Simulator tworzymy głównego bohatera – przygotowany przez deweloperów kreator oferuje szeroką gamę możliwości; możemy wcielić się zarówno w podstarzałego jegomościa, którego atrybutem jest sporych rozmiarów mięsień piwny, jak i w wysportowanego amanta z nienaganną fryzurą.

Rozgrywka koncentruje się na próbach rozkochania w sobie jednego z siedmiu mężczyzn zróżnicowanych pod kątem wyglądu, charakteru i pomysłu na życie – wśród nich można znaleźć nauczyciela, przedstawiciela subkultury gotyckiej czy typa spod ciemnej gwiazdy. W trakcie zabawy prowadzimy z nimi rozmowy, starając się wzbudzić w nich jak największą sympatię, wykonujemy rozmaite zadania i bierzemy udział w zróżnicowanych minigrach. Warto przy tym pamiętać o poświęceniu czasu wspomnianej wcześniej córce, pomagając jej w rozwiązywaniu problemów lub na przykład zabierając na zakupy czy do restauracji.

Dokonywane przez nas wybory determinują ścieżkę, jaką podążą wydarzenia prezentowane na ekranie, a zatem również to, w jaki sposób zakończą się podboje miłosne i jak odbiją się na relacjach z Amandą.

Kwestie techniczne

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator zrealizowano w konwencji przywodzącej na myśl produkcje typu visual novel. Znajduje to przełożenie nie tylko na schemat rozgrywki, ale i na oprawę graficzną – całość utrzymano w kreskówkowej stylistyce, a podczas rozmów z postaciami neutralnymi obserwujemy skromnie animowane sprite’y przedstawiające ich sylwetki. Warto odnotować, że poszczególnym postaciom głosu użyczyli sami członkowie ekipy Game Grumps oraz ich przyjaciele.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dream Daddy: A Dad Dating Simulator: 16+

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
Switch
AND
iOS