Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2019, 18:31

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

People Can Fly chciałoby w przyszłości stworzyć Bulletstorm 2

People Can Fly, pracujące obecnie nad strzelanką Outriders dla japońskiego wydawcy Square-Enix, nie zapomina o swoim poprzednim dziele, czyli grze Bulletstorm. Szef studia oznajmił, że firma cały czas zastanawia się nad tym, jak tchnąć w markę drugie życie.

Sześć lat po premierze gry Bulletstorm wydano remaster produkcji o podtytule Full Clip Edition. - People Can Fly chciałoby w przyszłości stworzyć Bulletstorm 2 - wiadomość - 2019-07-04
Sześć lat po premierze gry Bulletstorm wydano remaster produkcji o podtytule Full Clip Edition.

Sebastian Wojciechowski, szef polskiego studia People Can Fly, w rozmowie telefonicznej z serwisem Eurogamer z okazji zbliżającej się premiery Bulletstorm: Duke of Switch Edition wypowiedział się na temat tego, czy firma ma w planach stworzenie drugiej części serii.

Jak widzicie, nadal trzymamy tę markę głęboko w naszych sercach i chcemy, aby zdobyła drugie życie. Wciąż nie jesteśmy do końca pewni co to oznacza, ale ponieważ to nasze dzieło, posiadamy do niego pełne prawa, jest znane i ma grono fanów, to chcielibyśmy coś z nim zrobić.

Biorąc pod uwagę nasze obecne prace nad Outriders, natychmiastowy powrót do Bulletstorma nie wchodzi w grę. Jeśli jednak pomyślimy o People Can Fly w dłuższej perspektywie, to oczywiście wspaniale byłoby móc znowu wrócić do tej marki.

Wojciechowski dodaje, że zanim studio zdecyduje się na stworzenie kolejnej części konieczne będzie znalezienie sposobu na przyciągnięcie do tytułu większej liczby graczy. Bulletstorm ukazał się 22 lutego 2011 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Pomimo świetnych recenzji i pozytywnego odzewu użytkowników produkcja okazała się klapą finansową. Sześć lat później wydano remaster dzieła zatytułowany Bulletstorm: Full Clip Edition, który miał wybadać grunt pod ewentualną kontynuację. Od tego czasu minęły dwa lata. Pod koniec sierpnia tego roku gra ukaże się na konsoli Nintendo Switch pod nazwą Bulletstorm: Duke of Switch Edition.

People Can Fly pracuje obecnie nad osadzoną w mrocznym uniwersum science fiction strzelanką Outriders, której wydawcą jest japońska firma Square-Enix. O tytule po raz pierwszy usłyszeliśmy w czerwcu 2017 roku, niedługo po premierze odświeżonej wersji gry Bulletstorm. Projekt stał się dużo większy i ambitniejszy niż pierwotnie zakładano, co wymusiło na wydawcy znaczne przesunięcie potencjalnej daty premiery. Na konferencji Square-Enix podczas tegorocznych targów E3 pokazano pierwszy trailer produkcji. Premierę Outriders zaplanowano na lato 2020 roku. Tytuł trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.