Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4SwitchXONE
Okładka Coffin Dodgers (PC)
OkładkaCoffin Dodgers (PC)

Coffin Dodgers

Gra wyścigowa opracowana przez niezależny zespół Milky Tea Studios, której akcja rozgrywa się na terenie Sunny Pines, gdzie spokojny żywot wiedzie siedmioro staruszków.

Wyścigi | gokarty | elementy zręcznościowe | indie | podzielony/wspólny ekran

Coffin Dodgers Premiera

8lip2015

PC

3maj2016

PS4

6maj2016

XONE

13mar2018

Switch

Gry podobne do Coffin Dodgers

Odjazdowy Rajd

The Karters

Garfield Kart

Coffin Dodgers to wydana na platformie PC, XONE itd. zręcznościowa gra wyścigowa, w której, wcielając się w rolę energicznych staruszków, ścigamy się o nasze dusze z samym Ponurym Żniwiarzem. Za powstanie gry odpowiada niezależne, brytyjskie studio Mily Tea, którego członkowie mają na koncie doświadczenia przy tworzeniu m.in. Drive Club, Blur czy seria Project Gotham Racing.

Fabuła

Akcja gry Coffin Dodgers osadzona została w niewielkim miasteczku Sunny Pines, gdzie spokojną jesień życia wiedzie siedmiu sędziwych bohaterów gry. Spokój mieszkańców zostaje jednak zmącony w chwili pojawienia się nowego, niespodziewanego rezydenta, jakim okazuje się sam Ponury Żniwiarz. Uważa on Sunny Pines za doskonałe miejsce do złowienia kilku kolejnych duszyczek, bez potrzeby zostawiania na dłużej swojego ulubionego, bujanego fotela. Problem w tym, że pełni energii staruszkowie wcale nie zamierzają jeszcze żegnać się z tym światem. Proponują więc Śmierci nietypowy układ. Jeśli uda im się w serii szalonych wyścigów udowodnić, że mają w sobie jeszcze wystarczająco dużo życia, Kostucha zostawi ich w spokoju.

Mechanika

Podczas zabawy wcielamy się w postać jednego z siedmiu wspomnianych nestorów i bierzemy udział w kolejnych wyścigowych zmaganiach, ścigając się z samym Ponurym Żniwiarzem oraz jego armią zombie. Wszystko to toczy się na trzynastu zróżnicowanych trasach, osadzonych w czterech różnych sceneriach, które wraz z postępami gry stają się coraz bardziej upiorne. Stawką każdego z wyścigów jest przejście do kolejnego etapu, zaś ci, którzy nie podołają wyzwaniu, zmuszeni są oddać swoją duszę we władanie śmierci. Kulminację turnieju stanowi pojedynek jeden na jednego z samą Kostuchą.

Coffin Dodgers charakteryzuje się czysto zręcznościowym modelem jazdy, przypominającym takie produkcje jak słynne Mario Kart. Staruszkowie zasiadają za kierownicami najeżonych ulepszeniami pojazdów przypominających gokarty, które w toku rozgrywki można poddawać dalszym modyfikacjom. To jednak nie wszystko, gdyż podczas wyścigu energiczni bohaterowie korzystają z rozsianych po trasach bonusów oraz całej masy broni – od prostych lasek, służących do okładania przeciwnika, aż po wyszukaną broń palną własnej roboty.

Tryby gry

Oprócz klasycznej kampanii dla jednego gracza, w której uczestniczymy w kolejnych wyścigach, przeplatanych tryskającą czarnym humorem historią, Coffin Dodgers oferuje również możliwość zabawy w trybie multiplayer. W wariancie lokalnym, na podzielonym ekranie rywalizować może od dwóch do czterech graczy, zaś przez Internet nawet do ośmiu osób.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, XONE itd. Coffin Dodgers stworzony został na popularnym, multiplatformowym silniku Unity i odznacza się barwną, trójwymiarową oprawą graficzną, nawiązującą do klasyków gatunku. Na wyróżnienie zasługuje realistyczny system rag doll, dzięki któremu uczestnicy wyścigu – mimo podeszłego wieku – podczas zderzeń wykonują efektowne, iście kaskaderskie ewolucje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 8  

Klasyfikacja PEGI Coffin Dodgers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Coffin Dodgers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB
 • 1500 MB HDD
 • Windows XP
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB
 • 1500 MB HDD
 • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch