Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Monster Hunter: World - Iceborne (PS4)
OkładkaMonster Hunter: World - Iceborne (PS4)

Monster Hunter: World - Iceborne

Duży dodatek do wydanej w 2018 roku gry RPG akcji Monster Hunter: World. Iceborne wprowadza zupełnie nową, mroźną krainę, a także szereg groźnych przeciwników i zmian w systemie walki.

To jest dodatek do gry Monster Hunter: World.

RPG | TPP | fantasy | kooperacja | RPG akcji

Monster Hunter: World - Iceborne Premiera

6wrz2019

PS4 XONE

9sty2020

PC

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Monster Hunter: World - Iceborne

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dragon's Dogma: Dark Arisen

Dauntless

Monster Hunter: World - Iceborne jest rozbudowanym dodatkiem do wydanej na początku 2018 roku gry RPG akcji Monster Hunter: World. Rozszerzenie wprowadza nową, mroźną krainę, pełną różnych lokacji i niespotykanych dotychczas potworów. Rozszerzenie wprowadza też kilka zmian w systemie walki. Za stworzenie i wydanie tej produkcji odpowiada autor podstawowej wersji, czyli japońska firma Capcom (znana m.in. z serii Devil May Cry czy Dragon’s Dogma).

Fabuła

Dodatek oferuje zupełnie nowy wątek fabularny, który rozgrywa się po wydarzeniach z podstawowego Monster Hunter: World. Ważną rolę w opowieści odgrywa lodowy smok Velkhana.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w dodatku Iceborne są identyczne jak w podstawce. Otrzymujemy więc rozległy otwarty świat do eksplorowania, a naszym celem jest przede wszystkim polowanie na różnego rodzaju potwory. Trafiamy do śnieżnej krainy Hoarfrost Reach, gdzie znajdziemy szereg nieznanych dotychczas potworów oraz zadań mistrzowskich (ang. Master rank quest).

Pośród nowych przeciwników jest potężny mroźny smok Velkhan, który potrafi kontrolować temperaturę otoczenia. Lodowaty oddech bestii zamraża wszystko, czyniąc z niej niesamowicie niebezpiecznego adwersarza. Zmierzymy się także z Banbaro (krzyżówka potężnego, śnieżnego bizona z baranem), Beotodusami (wiwerna, która „pływa” w śniegu, wykorzystując nietypowy kształt głowy do rozcinania lodu) oraz Nargacugami (latająca wiwerna charakteryzująca się wysoką zręcznością).

W polowaniach pomaga nam nowe narzędzie – The Clutch Claw. Jest to hak montowany na linie, dzięki któremu możemy wspiąć się na grzbiet stwora, z którym walczymy. Otrzymujemy wówczas dostęp do nowych akcji, pozwalających m.in. na kontrolowanie ruchów bestii (np. po to, by rozpędzić się i uderzyć w ścianę lub zapędzić zwierzę w pułapkę). Możemy też wykorzystać tę pozycję, by strzelić bezpośrednio w czuły punkt. Dodatkowo mamy dostęp do kilku nowych manewrów – przykładowo, możemy strzelać z procy lub używać innych przedmiotów, mając wyciągniętą broń. Wiele broni otrzymało nowe ruchy i kombosy.

Niesprzyjający klimat wymaga też odpowiedniego podejścia – niejednokrotnie musimy przedzierać się przez wysoki śnieg, a niskie temperatury same z siebie mogą stanowić zagrożenie. By sobie z nimi poradzić, możemy na przykład zbierać odpowiednie rośliny, z których przygotujemy rozgrzewającą miksturę.

Tryby gry

Dodatek Monster Hunter: World - Iceborne nie wprowadza żadnych nowych trybów gry. Podobnie jak w podstawową wersję, w omawianą produkcję możemy więc grać samotnie albo w towarzystwie przyjaciół – w ramach sieciowego trybu kooperacyjnego.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie Monster Hunter: World - Iceborne nie wprowadza zmian w warstwie technicznej gry, jednak nowa lokacja charakteryzuje się odmiennym klimatem i wykorzystuje kilka nowych efektów, takich jak realistycznie odwzorowany śnieg układający się wokół butów postaci. Całość prezentuje się bardzo wiarygodnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 264 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Monster Hunter: World - Iceborne cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter: World - Iceborne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Monster Hunter: World - Iceborne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 570X lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PS4
XONE
PC