Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Monster Hunter: World - Iceborne (PC)

Monster Hunter: World - Iceborne

Duży dodatek do wydanej w 2018 roku gry RPG akcji Monster Hunter: World. Iceborne wprowadza zupełnie nową, mroźną krainę, a także szereg groźnych przeciwników i zmian w systemie walki.

To jest dodatek do gry Monster Hunter: World.

RPG | TPP | fantasy | multiplayer | kooperacja | RPG akcji

Okładka Monster Hunter: World - Iceborne (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

6wrz2019

PS4 XONE

9sty2020

PC

Monster Hunter: World - Iceborne jest rozbudowanym dodatkiem do wydanej na początku 2018 roku gry RPG akcji Monster Hunter: World. Rozszerzenie wprowadza nową, mroźną krainę, pełną różnych lokacji i niespotykanych dotychczas potworów. Rozszerzenie wprowadza też kilka zmian w systemie walki. Za stworzenie i wydanie tej produkcji odpowiada autor podstawowej wersji, czyli japońska firma Capcom (znana m.in. z serii Devil May Cry czy Dragon’s Dogma).

Fabuła

Dodatek oferuje zupełnie nowy wątek fabularny, który rozgrywa się po wydarzeniach z podstawowego Monster Hunter: World. Ważną rolę w opowieści odgrywa lodowy smok Velkhana.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w dodatku Iceborne są identyczne jak w podstawce. Otrzymujemy więc rozległy otwarty świat do eksplorowania, a naszym celem jest przede wszystkim polowanie na różnego rodzaju potwory. Trafiamy do śnieżnej krainy Hoarfrost Reach, gdzie znajdziemy szereg nieznanych dotychczas potworów oraz zadań mistrzowskich (ang. Master rank quest).

Pośród nowych przeciwników jest potężny mroźny smok Velkhan, który potrafi kontrolować temperaturę otoczenia. Lodowaty oddech bestii zamraża wszystko, czyniąc z niej niesamowicie niebezpiecznego adwersarza. Zmierzymy się także z Banbaro (krzyżówka potężnego, śnieżnego bizona z baranem), Beotodusami (wiwerna, która „pływa” w śniegu, wykorzystując nietypowy kształt głowy do rozcinania lodu) oraz Nargacugami (latająca wiwerna charakteryzująca się wysoką zręcznością).

W polowaniach pomaga nam nowe narzędzie – The Clutch Claw. Jest to hak montowany na linie, dzięki któremu możemy wspiąć się na grzbiet stwora, z którym walczymy. Otrzymujemy wówczas dostęp do nowych akcji, pozwalających m.in. na kontrolowanie ruchów bestii (np. po to, by rozpędzić się i uderzyć w ścianę lub zapędzić zwierzę w pułapkę). Możemy też wykorzystać tę pozycję, by strzelić bezpośrednio w czuły punkt. Dodatkowo mamy dostęp do kilku nowych manewrów – przykładowo, możemy strzelać z procy lub używać innych przedmiotów, mając wyciągniętą broń. Wiele broni otrzymało nowe ruchy i kombosy.

Niesprzyjający klimat wymaga też odpowiedniego podejścia – niejednokrotnie musimy przedzierać się przez wysoki śnieg, a niskie temperatury same z siebie mogą stanowić zagrożenie. By sobie z nimi poradzić, możemy na przykład zbierać odpowiednie rośliny, z których przygotujemy rozgrzewającą miksturę.

Tryby gry

Dodatek Monster Hunter: World - Iceborne nie wprowadza żadnych nowych trybów gry. Podobnie jak w podstawową wersję, w omawianą produkcję możemy więc grać samotnie albo w towarzystwie przyjaciół – w ramach sieciowego trybu kooperacyjnego.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie Monster Hunter: World - Iceborne nie wprowadza zmian w warstwie technicznej gry, jednak nowa lokacja charakteryzuje się odmiennym klimatem i wykorzystuje kilka nowych efektów, takich jak realistycznie odwzorowany śnieg układający się wokół butów postaci. Całość prezentuje się bardzo wiarygodnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,00 PLN

Gry podobne do Monster Hunter: World - Iceborne

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter: World - Iceborne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Monster Hunter: World - Iceborne

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 570X lub lepsza, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Capcom sprzedaje cyfrowo już 80% gier
Capcom sprzedaje cyfrowo już 80% gier

wiadomość10 lipca 2020

Już 80% gier z logo firmy Capcom kupowane jest cyfrowo, w czym duża zasługa Monster Hunter: World - Iceborne. Wydawca chce jeszcze poprawić ten wynik, ale nie zamierza porzucać pudełek.

Resident Evil 2 sprzedało się lepiej niż pierwowzór z PSX
Resident Evil 2 sprzedało się lepiej niż pierwowzór z PSX

wiadomość13 lutego 2020

Firma Capcom zaktualizowała zestawienie swoich największych bestsellerów. Poznaliśmy dokładne wyniki sprzedaży takich gier, jak Monster Hunter: World, Devil May Cry 5 czy Mega Man 11. Dowiedzieliśmy się także, że remake Resident Evil 2 zdążył już przebić dokonania pierwowzoru z oryginalnego PlayStation.

Capcom z rekordowymi zyskami - nowy raport sprzedaży gier
Capcom z rekordowymi zyskami - nowy raport sprzedaży gier

wiadomość4 lutego 2020

Firma Capcom pochwaliła się, że sprzedaż Monster Hunter World przekroczyła 15 mln egzemplarzy. Z kolei dodatek Iceborne znalazł już ponad 4,5 mln nabywców. Pierwsze trzy kwartały obecnego roku rozliczeniowego przyniosły rekordowe zyski w historii wydawcy.

Przeciek: kup Radeona i odbierz za darmo Resident Evil 3 oraz inne gry
Przeciek: kup Radeona i odbierz za darmo Resident Evil 3 oraz inne gry

wiadomość1 lutego 2020

Serwis VideoCardz donosi, że AMD powraca z pakietem Rise The Game. Jeśli niebawem kupicie którąś z kart producenta, w prezencie otrzymacie zestaw gier, a w nim - zależnie od modelu - Resident Evil 3, Ghost Recon: Breakpoint, Monster Hunter: World - Iceborne i/lub Warcraft III: Reforged.

Monster Hunter World - Iceborne sprzedało się w 4 milionach kopii
Monster Hunter World - Iceborne sprzedało się w 4 milionach kopii

wiadomość15 stycznia 2020

Firma Capcom przekazała, że dodatek Iceborne do gry RPG akcji Monster Hunter: World sprzedał się w czterech milionach egzemplarzy. Wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki premierze rozszerzenia na Steamie, do której doszło w zeszłym tygodniu.

PS4
XONE
PC