Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2020, 12:50

autor: Adrian Werner

Capcom z rekordowymi zyskami - nowy raport sprzedaży gier

Firma Capcom pochwaliła się, że sprzedaż Monster Hunter World przekroczyła 15 mln egzemplarzy. Z kolei dodatek Iceborne znalazł już ponad 4,5 mln nabywców. Pierwsze trzy kwartały obecnego roku rozliczeniowego przyniosły rekordowe zyski w historii wydawcy.

Monster Hunter: World to największy przebój w dorobku firmy Capcom. - Capcom z rekordowymi zyskami - nowy raport sprzedaży gier - wiadomość - 2020-02-04
Monster Hunter: World to największy przebój w dorobku firmy Capcom.

Firma Capcom opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał rozliczeniowy, czyli okres od 1 października do 31 grudnia 2019 roku. W sprawozdaniu poinformowano, że największy przebój w dorobku wydawcy, czyli Monster Hunter: World, znalazł już ponad 15 mln nabywców. Z kolei sprzedaż pierwszego dodatku do tej gry, zatytułowanego Iceborne, przekroczyła 4,5 mln sztuk. Warto dodać, że do obu wyników wliczane są także rezultaty Monster Hunter: World Master Edition, czyli zestawu zawierającego podstawową wersję produkcji wraz z rozszerzeniem.

Z kolei gra Resident Evil 2 rozeszła się w ponad 5 mln egzemplarzy. Wydawca stwierdził również, że jest zadowolony z wyników Devil May Cry 5, ale w przypadku tej produkcji nie podano konkretnej liczby.

W okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2019 roku firma wypracowała 485,2 mln dolarów przychodu, co stanowi wynik o 13,6% niższy niż w analogicznym okresie 2018 r. O 42,3% wzrosły za to zyski, osiągając poziom 119,9 mln dolarów, co stanowi najwyższy 9-miesięczny wynik w historii Capcomu.

Raport dobrze pokazuje także, jak duże znaczenie ma dla firmy dystrybucja cyfrowa. To na nią przypadło 372,2 mln ze wspomnianych 485,2 mln dolarów przychodu. Wydawca przyznał również, że większość sprzedaży Monster Hunter: World – Iceborne również odbyła się w ten sposób.

Firma spodziewa się dobrych wyników za obecnie trwający kwartał. W styczniu ukazała się pecetowa wersja dodatku Iceborne, a w tym miesiącu odbędą się premiery Street Fighter V: Champion Edition oraz Megaman Zero/ZX Legacy Collection. Ponadto tej zimy na iOS i Androidzie ma zadebiutować mobilna gra Monster Hunter Riders.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World na PC – RPG, jakiego na pecetach jeszcze nie było
  3. Monster Hunter World - poradnik do gry
  4. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake
  5. Resident Evil 2 - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej