Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 lutego 2020, 12:55

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Powstanie system RPG w świecie serialu Altered Carbon

Serial Altered Carbon - cyberpunkowa opowieść oparta na prozie Richarda K. Morgana, której drugi sezon za kilka tygodni zadebiutuje na platformie Netflix - otrzyma własny system RPG. Za projekt odpowiada firma Hunters Entertainment.

System RPG w świecie Altered Carbon? Czemu nie. - Powstanie system RPG w świecie serialu Altered Carbon - wiadomość - 2020-02-04
System RPG w świecie Altered Carbon? Czemu nie.

W SKRÓCIE:

  1. powstanie system RPG w uniwersum serialu Altered Carbon;
  2. projekt jest finansowany ze zbiórki na Kickstaterze (ciągle trwa);
  3. gra ma skupiać się na historiach typu neo-noir i korzystać z nowej wersji mechaniki Hazard;
  4. system trafi na rynek w sierpniu.

Serial Altered Carbon (pol. Modyfikowany węgiel) - bazujący na książkach Richarda K. Morgana pod tym samym tytułem - otrzyma własny „papierowy” system RPG. Za jego stworzenie będzie odpowiadała firma Hunters Entertainment. Projekt zostanie sfinansowany dzięki kampanii na Kickstarterze - twórcy planowali zebrać na ten cel 20 tys. dolarów, ale już zdołali zgromadzić sumę kilkukrotnie wyższą (póki co 90 tys. dol., ale do końca akcji pozostało jeszcze 28 dni). Podręcznik powinien trafić na rynek w sierpniu tego roku.

By otrzymać Altered Carbon: The Role Playing Game w formie cyfrowej (format PDF) musimy zdecydować się na wpłatę w wysokości 25 dol. Przelewając dwukrotnie więcej, zapewnimy sobie fizyczny egzemplarz podręcznika w twardej okładce. Warto podkreślić, że omawiana gra fabularna będzie osadzona w uniwersum serialu, a nie książek (pomiędzy jednym i drugim istnieją zasadnicze różnice). Twórcy systemu współpracują z firmą Skydance Television (Skydance Media), odpowiedzialną za stworzenie serii dla Netfliksa. Podręcznik Altered Carbon The Role Playing Game powinien trafić na rynek w sierpniu tego roku.

Altered Carbon to opowieść rozgrywająca się w dość oryginalnym cyberpunkowym świecie, w którym ludzkości de facto udało się pokonać śmierć. Świadomość człowieka jest zapisywana na specjalnych czipach zwanych cortical stack, które mogą być przenoszone pomiędzy ciałami (w tym uniwersum cielesna powłoka jest znana pod nazwą rękaw, ang. sleeve). Ostateczny koniec następuje dopiero w momencie zniszczenia wspomnianego dysku, choć ludzie naprawdę bogaci potrafią przetrwać nawet to (dzięki tworzeniu kopii zapasowych swojego umysłu, które codziennie są zgrywane na serwer ulokowany w tajnym miejscu - np. na orbicie), zapewniając sobie tym samym niezwykłą długowieczność.

Akcja systemu RPG ma rozgrywać się w tzw. Bay City - futurystycznej wersji San Francisco. Gra będzie skupiała się na motywach oraz historiach typu neo-noir i wykorzysta nową wersję mechaniki Hazard, czerpiącą inspirację m.in. z takich projektów, jak Cortex, Savage Worlds czy Outbreak: Undead (to inny produkt firmy Hunters Entertainment).

Warto przypomnieć, że 27 lutego na platformie Netflix zadebiutuje drugi sezon serialu Altered Carbon. W roli głównej zobaczymy tym razem Anthony’ego Mackiego (Falcon z MCU).

  1. Altered Carbon - Netflix
  2. Altered Carbon: The Role Playing Game - Kickstarter