Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2019, 14:50

Tropikalne DLC do Two Point Hospital, nowa łatka do Battlefielda 5 i inne wieści

Dziś piszemy o DLC Pebberley Island do Two Point Hospital, nowej aktualizacji Battlefielda V, Dungeon Defenders: Awakened na Kickstarterze oraz przeprosinach prezesa THQ Nordic za sesję AMA w kontrowersyjnym serwisie 8chan. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

DLC Pebberley Island do Two Point Hospital

Studio Two Point zapowiedziało DLC Pebberley Island do Two Point Hospital, czyli ciepło przyjętej strategii ekonomicznej, będącej duchowym spadkobiercą kultowego Theme Hospital. Dzięki dodatkowi będziemy mogli poprowadzić szpital na tytułowej wyspie i walczyć z 34 nowymi chorobami (jedna z nich zamienia ludzi... w kolorowe ptaki), niebezpiecznymi warunkami pogodowymi oraz groźną dżunglą. Inną atrakcją rozszerzenia jest źródło nieśmiertelności, którego poszukuje niejaki Wiggy Silverbottom. Jego jedyną słabością są zarazki, zatem będziemy musieli pomóc mu podczas przygody. DLC Pebberley Island zadebiutuje 18 marca.

Nowa aktualizacja Battlefielda V

Battlefield V doczekał się kolejnej łatki. - Tropikalne DLC do Two Point Hospital, nowa łatka do Battlefielda 5 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-06
Battlefield V doczekał się kolejnej łatki.

Dziś na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One debiutuje kolejny patch do Battlefielda V. Według oficjalnego opisu od studia DICE, naprawia on między innymi migotanie ekranu na ekranie rozstawiania drużyn, licznik kasy kompanii na końcu rundy oraz problemy ze stabilnością. Łatka modyfikuje również strzelby. Pełen spis zmian znajdziecie tutaj. Jeśli macie jakieś dodatkowe uwagi, możecie je zgłaszać twórcom na tym forum.

Dungeon Defenders: Awakened na Kickstarterze

Dungeon Defenders: Awakened nadchodzi. - Tropikalne DLC do Two Point Hospital, nowa łatka do Battlefielda 5 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-06
Dungeon Defenders: Awakened nadchodzi.

Jesteście fanami cyklu Dungeon Defenders, którego gry stanowią interesujące połączenie RPG akcji z elementami tower defense? Jeśli tak, to możecie pomóc w powstaniu jej kolejnej części. Na Kickstarterze wystartowała zbiórka na grę Dungeon Defenders: Awakened. Jej celem jest zebranie 250 tysięcy dolarów. Na razie gracze przekazali studiu Chromatic Games 49 754 dolary. Do końca akcji pozostało 29 dni.

Dungeon Defenders: Awakened ma działać na silniku Unreal Engine 4. Według opisu, tytuł ma otrzymać wersje na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Jak zapewniają deweloperzy, produkcja zapewni między innymi nową historię, przeciwników, ataki oraz lokalny multiplayer dla maksymalnie czterech graczy. Ciekawą funkcją będzie również integracja z serwisem Twitch, dzięki której widzowie śledzący zmagania prowadzącego będą mogli ingerować w jego rozgrywkę.

Prezes THQ Nordic przeprasza za AMA na 8chanie

Lars Wingefors przeprosił za wpadkę. - Tropikalne DLC do Two Point Hospital, nowa łatka do Battlefielda 5 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-06
Lars Wingefors przeprosił za wpadkę.

O THQ Nordic było ostatnio głośno nie tylko z powodu jej licznych przejęć. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Szwedów wzięli udział w sesji AMA (ask me anything) na 8chanie (via PC Gamer). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że serwis ten, ze względu na zamieszczane na nim kontrowersyjne treści zahaczające chociażby o skrajny rasizm, mizoginię, a nawet pedofilię, przez wielu nazywany jest „ściekiem internetu”. Cała ta sytuacja wywołała istną burzę, która zmusiła Philippa Brocka, specjalistę od PR-u w THQ Nordic, do przeprosin społeczności oraz inwestorów jeszcze tego samego dnia, w którym AMA miało miejsce. Podkreślił on wówczas, że nie miał pojęcia o historii 8chana. Kilkanaście godzin temu o wybaczenie poprosił również Lars Wingefors, współzałożyciel i prezes szwedzkiej firmy. Zaznaczył on, że potępia „wszelkie nieetyczne treści” pojawiające się na tej stronie.

Jako współzałożyciel i prezes grupy THQ Nordic AB biorę na siebie całą odpowiedzialność za wszystkie działania i sposoby komunikacji THQ Nordic GmbH. Ostatnie kilka dni spędziłem na prowadzeniu dokładnego wewnętrznego dochodzenia związanego z niedawnym zamieszaniem. Zapewniam Państwa, że każdy pracownik firmy wyciągnął wnioski z wydarzeń ubiegłego tygodnia. Podchodzę do tej sprawy bardzo poważnie i podejmiemy odpowiednie działania, by upewnić się, że podobny błąd nie zostanie ponownie popełniony.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Two Point Hospital
 2. Tower Unite
 3. Railway Empire
 4. Out of the Park Baseball 20
 5. Dissidia Final Fantasy NT Free Edition
 6. Game of Thrones: Winter is Coming
 7. Where The Bees Make Honey
 8. Trine 4: The Nightmare Prince
 9. The Occupation
 10. Pokemon Shield
 11. Paradigm
 12. Metamorphosis

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Where The Bees Make Honey zwiastun na premierę
 2. Truberbrook zwiastun #1
 3. Trine 4: The Nightmare Prince zwiastun #1
 4. Ostranauts zwiastun #1
 5. Objects in Space zwiastun #1
 6. Metamorphosis zwiastun #1
 7. Lord Winklebottom Investigates zwiastun z kickstartera
 8. Little Friends: Dogs & Cats zwiastun #1
 9. Into the Dead 2 zwiastun #1
 10. Hypnospace Outlaw zwiastun #1
 11. Dissidia Final Fantasy NT Free Edition zwiastun #1
 12. Don't Escape: 4 Days in a Wasteland zwiastun #1
 13. Dead by Daylight Demise of the Faithful
 14. Digital Combat Simulator World F14 Tomcat
 15. Bug Academy zwiastun #1

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej