Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition (PC)
OkładkaDissidia Final Fantasy NT: Free Edition (PC)

Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition

Przygotowana przez Team Ninja hybryda trzecioosobowej gry akcji oraz bijatyki, w której kontrolujemy bohaterów znanych z głównych odsłon cyklu Final Fantasy. Produkcja jest funkcjonującą w modelu free-to-play wersją komercyjnej edycji tytułu z PlayStation 4.

Akcji | TPP | fantasy | zagraj za darmo | beat 'em up | crossover | kooperacja

Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition Premiera

12mar2019

PS4 PC

Gry podobne do Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition

Jump Force

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

New Gundam Breaker

Dissidia Final Fantasy NT Free Edition to połączenie gry akcji i bijatyki, w której kontrolujemy bohaterów pojawiających się w głównych odsłonach serii Final Fantasy. Produkcja jest reprezentantem cyklu Dissidia Final Fantasy, który doczekał się w sumie dwóch części wydanych na konsoli PSP w 2008 i 2011 roku. Warto zaznaczyć, że deweloperem tytułu nie jest Square Enix, które pełni jedynie rolę producenta i wydawcy, ale firma Koei Tecmo i jej studio Team Ninja, świetnie znane dzięki markom Ninja Gaiden oraz Dead or Alive, a także grom takim jak NiOh, Hyrule Warriors i Fire Emblem Warriors. Dissidia Final Fantasy NT Free Edition jest funkcjonującą w modelu free-to-play specjalną wersją oryginalnej komercyjnej edycji Dissidia Final Fantasy NT, która w styczniu 2018 ukazała się na PlayStation 4.

Fabuła

Podstawowa wersja Dissidia Final Fantasy NT Free Edition nie posiada żadnego samodzielnego trybu fabularnego. Dostęp do specjalnego modułu arcade z przerywnikami fabularnymi, które zawarte były w komercyjnej edycji gry, otrzymujemy dopiero po wykupieniu DLC. Autorem scenariusza, dialogów oraz cut-scenek jest Kazushige Nojima, wcześniej pracujący nad Final Fantasy XV, Final Fantasy X, Kingdom Hearts oraz Kingdom Hearts II.

Mechanika

Dissidia Final Fantasy NT Free Edition to trójwymiarowa bijatyka, w której naprzeciw siebie stają dwie drużyny złożone z trzech osób. Walki odbywają się na zamkniętych arenach, a akcję obserwujemy zza pleców prowadzonej przez nas postaci. Bohaterowie reprezentują cztery klasy, determinujące ich umiejętności oraz rolę w trakcie walki (Vanguard, Assassin, Marksman, Specialist). Wśród herosów znaleźli się protagoniści oraz antagoniści głównych odsłon Final Fantasy, tacy jak Noctis (Final Fantasy XV), Cloud Strife (Final Fantasy VII), Lightning (Final Fantasy XIII), Terra Branford (Final Fantasy VI) czy Sephiroth (Final Fantasy VII).

Warto zaznaczyć, że Dissidia Final Fantasy NT Free Edition oferuje w sumie tylko czterech wybranych bohaterów z puli ponad 28 postaci dostępnych w komercyjnej wersji gry. Czwórka ta zmienia się rotacyjnie co tydzień. Aby odblokować stały dostęp do ulubionych bohaterów, musimy zakupić odpowiedni zestaw DLC.

Gra korzysta z przebudowanego i rozszerzonego systemu walki, który wykorzystany był przez jej poprzedniczki. Każdy heros opisany jest kilkoma statystykami; najważniejsze z nich to punkty zdrowia (HP) oraz odwagi (Bravery). Celem graczy jest wyeliminowanie przeciwników poprzez wyzerowanie wskaźniku ich zdrowia. Herosi dysponują szeregiem ataków podzielonych między dwie kategorie. Umiejętności i ruchy z pierwszej kradną odwagę przeciwnika, natomiast zdolności z drugiej wykorzystują pulę dostępnych punktów odwagi do zadawania fizycznych obrażeń. Im więcej punktów odwagi posiadamy, tym silniejsze ataki możemy wykonać.

Dodatkową pomocą na polu bitwy są także summony, potężne bestie przyzywane przez graczy, które zapewniają różnego rodzaju bonusy. Po wygranym pojedynku otrzymujemy punkty doświadczenia oraz pieniądze, które pozwalają na odblokowanie nowych broni, zdolności oraz skórek dla poszczególnych postaci.

Tryby gry

Produkcja posiada rozbudowane opcje rozgrywek wieloosobowych. Tytuł otrzymał również tryb dla pojedynczego gracza, w którym walczmy z postaciami kontrolowanymi przez AI. Po wykupieniu odpowiedniego DLC zyskujemy również dostęp do walk w trybie fabularnym.

Kwestie techniczne

Dissidia Final Fantasy NT Free Edition korzysta z trójwymiarowego silnika, który oferuje wysokiej jakości modele postaci oraz widowiskowe efekty specjalne, a także obraz wyświetlany ze stałą prędkością sześćdziesięciu klatek na sekundę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2550K 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 460 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PS4
PC